X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Na jakiś czas musiałam sprzedać duszę diabłu"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 16:11
- Dziś mogę mówić o Bogu - o drodze z wybiegu i uzależnienia od narkotyków do wiary opowiadała w Trójce Anna Golędzinowska.
Audio
  • Anna Golędzinowska w "Godzinie Prawdy" - 23 marca 2012
Anna Golędzinowska
Anna Golędzinowska Foto: Fot.: Wikimmedia Commons, lic. CC, Polimerek

Trudne dzieciństwo, kradzieże, młodzieńczy bunt, nieukończona szkoła, trudne przejścia w turyńskim domu publicznym i szczęśliwa ucieczka z niego - tak upłynęło 17 lat życia Anny Golędzinowskiej.

Po ucieczce, zastraszona, nie znająca języka, postanowiła nie wracać do Polski, ale walczyć o siebie i spełnienie marzeń. - Nie miałam do czego wracać, przez trzy lata mieszkałam jeszcze w Turynie, a potem wyjechałam do Mediolanu - opowiada w rozmowie z Michałem Olszańskim.

Kariera przyniosła pieniądze, podróże, rozrywki, a wśród nich - narkotyki. - Jeżeli się nie bierze, to nie można stać się "jedną z nich", jest się gorszą. Przez rok piłam to fałszywe szczęście, potem dotarło do mnie jaka jestem i odcięłam się od tego towarzystwa - wspomina.

Pewnej nocy obudził ją szczekający pies. Zobaczyła brodatego mężczyznę, który nic nie mówił, ale wymownie kiwał głową. Dopiero po 8 latach dowiedziała się kim był.

Jak poznała siostrzeńca Silvio Berlusconiego i dlaczego zerwała z nim zaręczyny? O tym, ale też wielu innych trudnych doświadczeniach i fascynujących sytuacjach, napisanej książce i wpływie, jakim na jej treść miały pielgrzymki do Medjugorie, opowiadała w "Godzinie prawdy - 23 marca 2012" Anna Golędzinowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Anna Golędzinowska przyznaje, że przez długi okres swojego życia wręcz nienawidziła Kościoła. Dziś, gdyby miała tylko minutę na wypowiedź powiedziałaby: "Marzenia są po to, by mogły się spełniać. Ale jeśli spełnione nie dają szczęścia, to trzeba spojrzeć w stronę Pana w niebie, który czeka na nasze 'tak'".

- Ja zawsze byłam twarda, ale miałam w sobie mnóstwo żalu za wszystko, co mi się w życiu przydarzyło. Dopiero przebaczenie pozwala rozbić kamienne serce - dodaje.

"Godzina prawdy" na antenie Trójki w każdy piątek tuż po 12.

(asz)