X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oczyszczenie z zarzutów nie przywróci życia...

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 13:00
Nie dość, że straciły oboje rodziców, to jeszcze same musiały walczyć z wymiarem sprawiedliwości o dobre imię swojej ukochanej mamy... W Trójkowej "Godzinie prawdy" niezwykle smutna i poruszająca historia.
Audio
  • Godzina prawdy - Michał Olszański rozmawia z Anetą Mrugałą
Oczyszczenie z zarzutów nie przywróci życia...
Foto: Glow Images/East News

Aneta Mrugała opowiedziała o dramacie, jaki przeżyła, walcząc z polskim wymiarem sprawiedliwości.

Dorota
Dorota Mrugała fot. z arch. rodziny

Jest 3 listopada 2004 roku. Za swoim domem w Busku-Zdroju w napadzie rabunkowym ginie Krzysztof Mrugała. Obrabowany kantorzysta zostaje postrzelony, w wyniku czego umiera. Przez blisko dwa lata śledczy nie znajdują winnych, a prowadzone dochodzenie opiera się głownie na poszlakach.

W marcu 2006 roku prokurator na łamach prasy świętuje zwycięstwo i ogłasza wielki sukces wymiaru sprawiedliwości. Od tej chwili główną podejrzaną staje się Dorota Mrugała, była żona zamordowanego. Z miejsca pracy zostaje przewieziona do Aresztu Śledczego w Kielcach. Ciąży na niej zarzut zlecenia morderstwa byłego męża. Oparty został na zeznaniach bandyty, który w więziennej celi miał słyszeć od jednego z zatrzymanych w sprawie mężczyzn, że morderstwo zleciła była żona Krzysztofa Mrugały.

- Nagle mama zostaje aresztowana - wspomina Aneta Mrugała. - Usłyszałyśmy informację, że najukochańsza nam osoba została zatrzymana na 48 godzin i żadnych innych wyjaśnień - dodaje córka Doroty Mrugały.

 

 

Oskarżona nie doczekała niestety procesu.... Zmarła na zawał połączony z wylewem. Sąd oczyścił Dorotę Mrugałę ze wszystkich zarzutów. W swoim wyroku uznał ją za niewinną.

Aneta i jej młodsza siostra Bożena przeżyły koszmar. Nie dość, że straciły oboje rodziców, to jeszcze same musiały walczyć z wymiarem sprawiedliwości o dobre imię ukochanej mamy. Sprawa nie jest jeszcze zamknięta, bo córki niesłusznie oskarżonej Doroty Mrugały walczą o honor rodziny.

Aneta Mrugała o tej nierównej walce i koszmarze, jaki przeszła wraz z siostrą, w "Godzinie prawdy"opowiedziała Michałowi Olszańskiemu. 

Zobacz więcej na temat: ciąża Kielce rodzice

Czytaj także

Norweski sąd: Polak nie jest winny śmierci 7 osób

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 11:08
Norweski sąd drugiej instancji, uniewinnił polskiego obywatela osadzonego w wiezieniu i skazanego za nieumyślne spowodowanie śmierci siedmiu Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chce 5 milionów za niesłuszne aresztowanie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 16:07
Przed Sądem Okręgowym w Lublinie ruszył proces o rekordowe odszkodowanie, za niesłuszne tymczasowe aresztowannie na 17 miesięcy.
rozwiń zwiń