X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szybowcem nad Himalaje. Zobacz niezwykłe zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 13:35
- U podnóża gór pogoda jest nieciekawa, kiedy jednak wzniesiemy się ponad chmury, powietrze staje krystalicznie czyste, widać całe pasmo Himalajów, aż po pustynię Gobi - opowiada Sebastian Kawa, wielokrotny mistrz świata w szybownictwie, który pod koniec grudnia przeleciał nad szczytem Annapurny.
Audio
Szybowcem nad Himalaje. Zobacz niezwykłe zdjęcia
Foto: Krzysztof Strama i Sebastian Kawa

Gość Trójki mówi, że podczas lotu - którego prędkość momentami dochodziła do 400 km/h - temperatura wynosiła -35 stopni Celsjusza. - Szybowiec wytrzymał, jest z laminatu, ale baterie tego nie przeżyły, zamarzł też wysokościomierz w przedniej kabinie - wspomina Sebastian Kawa. - Na szczęście latanie szybowcem to taki sport, w którym większość rzeczy zależy od pilota i jego wiedzy - dodaje.

Był to pierwszy lot szybowcowy w historii Himalajów. Ze względu na problemy formalne, sprzęt polskiej ekipy, w której był również Krzysztof Strama, późno dotarł na miejsce. - Przez to opóźnienie mieliśmy tylko trzy dni na zrealizowanie lotu. Dopiero ostatniego dnia pogoda poprawiła się na tyle, że można było wylecieć - wspomina rozmówca Pawła Drozda.

Polskiej ekipie nie udało się dostać nad najwyższy szczyt świata. - Nie mieliśmy zgody, żeby wlecieć nad Mount Everest - relacjonuje gość Trójki. Dlatego w lutym Sebastian Kawa wraca do Nepalu, by przekonać tamtejsze władze do swojego pomysłu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Do południa" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do 12.00. Program przygotował i prowadził Paweł Drozd.

(mk)

Czytaj także

Ekstremalne wyprawy: dwoje ludzi i pies w Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 18:16
Agata Włodarczyk, Przemysław Bucharowski i suczka Diuna, rasy wilczak czechosłowacki, nazywają siebie wilczą rodziną. W tym roku przeszli razem w Himalajach 500 kilometrów. - Zwiedzanie świata z psem jest ciekawsze - mówią podróżnicy. - Zawsze dużo się dzieje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bhutan: tu szczęście obywateli jest ważniejsze niż PKB

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 17:10
17 grudnia niewielkie himalajskie państwo obchodzi święto narodowe. W 1907 roku na tronie zasiadł pierwszy król Zjednoczonego Królestwa Bhutanu i tym samym zapoczątkował dynastię Wangchucków. Paweł Drozd przygląda się rocznicowym obchodom i dzieli refleksjami z wizyty w tym wyjątkowym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz ochotę wyskoczyć gdzieś po pracy? Skocz ze spadochronem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 16:15
Młodzież, pracownicy biurowi i ludzie po czterdziestce, to osoby, które najchętniej uprawiają ten ekstremalny sport. Gość radiowej Jedynki, instruktor spadochronowy, opowiadał o pasji bezpiecznego spadania.
rozwiń zwiń