X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokolenie Kolosów. Podróżnicy rosną w siłę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 18:00
- Kolosy to nie tylko te wyprawy w miejsca, gdzie jeszcze nikogo nie było, ale przede wszystkim podróże, które ludzie podejmują z pasji - mówił w audycji "Do południa" Piotr Tomza, podróżnik i współorganizator gdyńskich Kolosów.
Audio
  • Piotr Tomza o 15. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów zwanych powszechnie Kolosami (Do południa/Trójka)
Pokolenie Kolosów. Podróżnicy rosną w siłę
Foto: Adrian Larisz

Są wśród nich nazwiska, które na zawsze wpisały się do historii. Są tu też nazwiska ludzi szerzej nieznanych, młodych, którzy odkryli, że nie potrafią usiedzieć w miejscu i często ruszają w świat bez pieniędzy, bez pomocy, ale za to z radością i pewnością, że gdzieś tam jest coś, wartego zobaczenia. Wartego doświadczenia. Mowa o uczestnikach Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów zwanych powszechnie Kolosami, które w ten weekend (8-9 marca) w Gdyni odbędą się już po raz piętnasty.

- Tam się pokazują podróżnicy, którzy są atrakcyjni dla publiczności nie dlatego, że byli już w telewizji i mają znane nazwisko, tylko dlatego, że gdzieś byli i potrafią o tym ciekawie opowiedzieć - wyjaśniał Piotr Tomza. Impreza regularnie gromadzi kilkutysięczną widownię.

publiczność
Publiczność Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów zwanych powszechnie Kolosami; fot. Adrian Larisz

W tym roku towarzyszy jej okolicznościowa publikacja "Pokolenie Kolosów", w której znalazło się 15 opowieści o wybitnych polskich podróżnikach. Niektórzy z nich swoją pasję przypłacili życiem. - Wspominamy w tej książce m.in. Artura Kozłowskiego, nurka jaskiniowego, który zginął w 2011 roku w jednej z irlandzkich jaskiń. To był człowiek, który szukał maksymalnej formy wyrazu - opowiadał autor. W książce są też historie m.in. grotołaza Andrzeja Ciszewskiego, rowerzysty Marka Klonowskiego, żeglarza Henryka Widera czy kajakarza Aleksandera Doby.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Piotrem Tomzą. Audycję "Do południa" poprowadził Paweł Drozd.
bch/mp

Zobacz więcej na temat: Paweł Drozd podróże Trójka

Czytaj także

Mauritius: raj dla spragnionych wrażeń

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 16:40
Mark Twain nazwał go rajem na ziemi. Dziś Mauritius to jedno z centrów światowej turystyki. - Na turystach zarabiają tam prawdziwe kokosy i nie ma się co dziwić, że robią wszystko, aby ściągać ich jak najwięcej - mówi pilot wycieczek Agnieszka Biesiadecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turystyka biedy, czyli moralne rozterki podróżnika

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 12:00
Każdy moment jest dobry, żeby wyruszyć w drogę - twierdzą globtroterzy. Ale myli się ten, kto myśli, że dziś podróżowanie polega na przemieszczeniu się z punktu A do punktu B. To nieco bardziej skomplikowane i podporządkowane zmieniającym się trendom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa biblia polskiego reportażu według Szczygła: nieoczywiste teksty oczywistych

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 11:58
- Jeden autor pojawił się ze swoją książką, na wieść, że powstaje antologia. Powiedział, że jeśli jego w niej nie będzie, to dostanie zawału. Akurat jego książka jest wybitna, więc ją uwzględniliśmy - o dwutomowej "Antologii polskiego reportażu XX wieku" opowiadał w Trójce jej redaktor - Mariusz Szczygieł.
rozwiń zwiń