X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznaj tajniki innego zawodu w jeden dzień

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 12:00
Tatuażysta, programista, kowal, projektantka butów... Oferta osób, z którymi można spędzić dzień w pracy, jest szeroka.
Audio
  • Czym jest serwis Lifetramp.com? (Do południa/Trójka)
  • Jak wygląda praca artysty podczas rejsów po morzach? (Do południa/Trójka)

Pomysł na założenie serwisu pojawił się w Tokyo. Jego twórcy pomyśleli, że zwiedzając dane miasto na świecie, warto nie tylko obejrzeć zabytki, ale i przyjrzeć się codziennej pracy jego mieszkańców. Jak można skorzystać z portalu? Należy się zarejestrować, znaleźć osobę, której praca nas interesuje, a potem umówić się na wspólne spędzenie dnia. Na koniec rewanżujemy się obiadem.

- Byłem u kowala. Od razu dał mi do założenia fartuch i wręczył młotek. Cały się spociłem, bo w kuźni jest bardzo gorąco, ale wykułem sobie otwieracz do butelek i mam z tego ogromną satysfakcję - mówi Michał Michalski, współprowadzący serwis Lifetramp.com i dodaje, że wcale nie poszedł do kuźni, ponieważ chciałby pracować jako kowal. Jego celem było zaspokojenie ciekawości.

W projekt zaangażowane są bardzo różne osoby, niektóre przeżyły diametralną zmianę swojego zawodu. - Jest wśrod nas bankier, który zostawił dotychczasową pracę i założył szkołę gotowania dla cudzoziemców. Lepi pierogi i jest przeszczęśliwy - opowiada Marta Struś, pisarka i mentorka Lifetramp.com

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału przygotowanego przez Wiolettę Myszkowską.

W audycji, którą poprowadziła Katarzyna Pruchnicka, mówiliśmy też o pracy artystów, którzy wypływają w długie rejsy turystyczne. Ich wspomnień wysłuchała Natalia Grzeszczyk. Zapraszamy do wysłuchania dźwięku dołączonego do artykułu.

"Do południa" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku od godz. 9.05 do 12.00.

(fbi/mk)

Czytaj także

Odważ się i zacznij żyć po swojemu!

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 12:25
Często chcemy w naszym życiu coś zmienić, zacząć coś nowego, ale pewne blokady, które są w nas powstrzymują nas przed tym krokiem. Co przeszkadza nam żyć po swojemu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto żyć i pracować za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 12:30
Za granicą mieszkają 2 mln Polaków, a w kraju o wyjeździe myśli 8 na 10 młodych ludzi. Z badania CBOS wynika, że w 2012 roku 85 proc. Polaków stwierdziło, że warunki życia w naszym kraju są szkodliwe dla zdrowia psychicznego. Tomek i Barbara Kwiatkowscy opowiedzieli w "Dobronocce" o swoich doświadczeniach w życiu za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa fala polskiej emigracji. "To fatalne dla kraju"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 15:52
W Unii Europejskiej jest aktualnie ponad 8 milionów imigrantów. W przypadku polskiej emigracji mamy do czynienia już z kolejną falą. Tym razem obserwujemy łączenie się rodzin, ale poza granicami Polski. -Tę falę emigracji koniecznie trzeba powstrzymać - mówiła w Trójce prof. Krystyna Iglicka-Okólska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 procent Polaków boi się prosić o podwyżkę

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 21:00
Chcielibyśmy więcej zarabiać, ale - jak wynika z najnowszych międzynarodowych badań - siedmiu na dziesięciu mieszkańców Polski czuje dyskomfort prosząc pracodawcę o podwyżkę. Oto kilka rad zebranych przez Mariusza Krzemińskiego, które mogą okazać się pomocne w przygotowaniu się do trudnej rozmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy dziewczyny obalają wszelkie stereotypy. "Jesteśmy głodne życia"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 12:30
W orzeczeniu o niepełnosprawności uznano je za niezdolne do pracy. Mimo to założyły własną firmę i pomagają innym, także całkowicie sprawnym.
rozwiń zwiń