Powrót legendarnych seriali. Lynch, Duchovny i Anderson szykują niespodzianki?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 15:30
Na mały ekran w 2016 roku powróci "Miasteczko Twin Peaks", być może doczekamy się również spotkania z bohaterami "Z Archiwum X". Co po latach najbardziej pamiętamy z tych produkcji?
Audio
  • Powrót legendarnych seriali (Do południa/Trójka)
Gillian Anderson i David Duchovny jako odtwórcy głównych ról - Dany Scully i Foxa Muldera - w serialu Z Archiwum X
Gillian Anderson i David Duchovny jako odtwórcy głównych ról - Dany Scully i Foxa Muldera - w serialu "Z Archiwum X"Foto: PAP/PA

Michał Kolanko z portalu Serialowa mówi, że w przypadku serialu Davida Lyncha widzom w pamięć zapadła przede wszystkim specyficzna atmosfera, "klimat dziwności". - Nikt wcześniej nie zrobił czegoś takiego. Oglądając kolejne odcinki, rozwiązywało się zagadkę. Gdybyśmy teraz zrobili sondę, wiele osób wymieniłoby bardzo charakterystyczną czołówkę czy muzykę - podkreśla rozmówca Natalii Grzeszczyk. Co twórcy pokażą w nowym sezonie, którego premiera przewidziana jest na przyszły rok?

Z kolei produkcja, w której pamiętne role zagrali David Duchovny i Gillian Anderson, zdaniem gościa Trójki "miała swoje wzloty i upadki". - W pewnym momencie David Duchovny odszedł z serialu, co bardzo odbiło się na jego jakości. Kiedy się zakończył, wydawało się, że jego popularność przetrwa tylko w internecie. Ale dzięki wypowiedziom Gillian Anderson, która zasugerowała, że może warto wrócić do kręcenia serialu, stało się inaczej - dodaje. Czas pokaże, czy aktorzy ponownie spotkają się na planie.

***

Przygotowała: Natalia Grzeszczyk

Gość: Michał Kolanko (portal Serialowa)

Data emisji: 28.01.2015

Godzina emisji: 10.20

Materiał został wyemitowany w audycji Do południa

(mk, ei)