Maja Sontag: do Afryki trzeba dojrzeć

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 13:00
- Chcąc cieszyć się Afryką, trzeba spowolnieć. Tam na wszystko się czeka. Miejscowy busik może jechać 3 godziny, a może też i trzy dni - mówi Maja Sontag o swojej podróży na Madagaskar.
Audio
  • Maja Sontag: do Afryki trzeba dojrzeć (Do południa/Trójka)
Sonia Sontag, autorka książki Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy, opowiada w Trójce o swojej podróży na Madagaskar
Sonia Sontag, autorka książki "Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy", opowiada w Trójce o swojej podróży na MadagaskarFoto: Maja Sontag

Rozmówczyni Pawła Drozda przekonuje, że ktoś, kto jest przyzwyczajony do europejskiej punktualności, to na początku pobytu w Afryce będzie poirytowany. - Ja sama potrzebowałam tygodnia na spowolnienie. Gdy brałam to, co los mi zgotował, to było świetnie - przyznaje.

Maja Sontag gościem Grażyny Dobroń w "Dobronocce" >>>

Maja Sontag wybrała się na Madagaskar samotnie. Jak mówi, stanowiła zjawisko dla miejscowych, szczególnie gdy widzieli ją - wysoką Europejkę - jadącą na wypożyczonym motorze. Uśmiechali się, zaczepiali i chcieli dowiedzieć się więcej o kraju, z którego przyjechała.

Michał Nogaś o książce "Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy" >>>

W "Do południa" podróżniczka opowiada o wielu aspektach swojej wyprawy na Madagaskar: przepysznej kuchni, typowych zwierzętach i wierzeniach mieszkańców wyspy. Poza Madagaskarem, Maja Sontag zwiedziła w Afryce także Senegal, Gambię i Zimbabwe.

***

Tytuł audycji: Do południa

Prowadził: Paweł Drozd
Gość: Maja Sontag
Data emisji: 12.02.2014
Godzina emisji: 10.15

(fbi)

Czytaj także

76 dni pieszo po górach Iranu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 13:15
- Miałem ze sobą list w języku perskim na temat tego, kim jestem, co robię i dokąd idę. Cała reszta to była wielka improwizacja - mówił Łukasz Supergan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amazonia, 70-metrowe drzewa, liny i dwójka Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 12:55
Wspinali się na wysokość kilkudziesięciu metrów, spali na drzewach i odganiali od siebie pająki i agresywne ptaki. O tym po co to wszystko opowiedzieli w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Strzeżysz: rowerem przez świat

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 14:43
Nie potrafi stać w miejscu, zimą przemierzył na rowerze Himalaje, był uczestnikiem wyprawy Afryka Nowaka, teraz znów jest w trasie - w maju 2014 roku wyruszył z Alaski, za cel obrał sobie Ziemię Ognistą. Ma tam dotrzeć za trzy tygodnie.
rozwiń zwiń