Czad i jego pustynie nie z tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 14:45
To niemal najbiedniejszy kraj na świecie, a jednocześnie przepiękny. - To terra incognita, w ciągu czterech lat Czad odwiedziło tylko 4 tysiące turystów - mówi Artur Urbański z klubu podróżniczego Torre.
Audio
  • Artur Urbański opowiada o swoich podróżach do Czadu (Do południa/Trójka)
- Czad jest po prostu piękny - mówi w audycji Artur Urbański
- Czad jest po prostu piękny - mówi w audycji Artur UrbańskiFoto: Artur Urbański

W Czadzie jest 520 km dróg asfaltowych, a jego powierzchnia jest cztery razy większa od Polski. - Żeby tam dotrzeć, trzeba dwa dni lecieć samolotem i trzy dni jechać jeepem - opowiada podróżnik, który mimo wszystkich trudności wracał do Czadu kilkukrotnie.

W rozmowie z Pawłem Drozdem Artur Urbański mówi o zjawiskowych pustyniach, wyjątkowych labiryntach skalnych i ... zachwyconych współtowarzyszach swojej podróży.

***

Tytuł audycji: Do południa

Prowadził: Paweł Drozd
Gość: Artur Urbański
Data emisji: 19.02.2014
Godzina emisji: 10.15

(fbi/mp)

Czytaj także

Blondynka w Ugandzie slumsów się nie boi

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 16:02
Katarzyna Ludwin do Afryki pojechała na rok, jako wolontariuszka pracująca z ugandyjskimi studentami. - Mieszkałam w bardzo biednych dzielnicach, musiałam przywyknąć do szczurów i gekonów, ale tych doświadczeń nie oddałabym za nic - mówiła w Trójce podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maja Sontag: do Afryki trzeba dojrzeć

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 13:00
- Chcąc cieszyć się Afryką, trzeba spowolnieć. Tam na wszystko się czeka. Miejscowy busik może jechać 3 godziny, a może też i trzy dni - mówi Maja Sontag o swojej podróży na Madagaskar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doba: pokazałem, że Polak potrafi

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 14:30
- Starych znajomych poznaję, nosa nie podnoszę wysoko. Byłem, jestem i pozostanę normalny - mówi 68-letni polski kajakarz, który w środę został ogłoszony przez National Geographic Podróżnikiem Roku 2014/2015.
rozwiń zwiń