Jurorzy Talentów Trójki opowiadają o konkursie i jego dotychczasowych laureatach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 12:46
Barbara Marcinik, Ryszard Jaźwiński i Agnieszka Obszańska to dziennikarze Programu 3, którzy zasiadają w jury Trójkowego konkursu. W audycji "Do południa" opowiadają o jego poprzednich edycjach i artystach, którzy zwyciężyli w kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński, juror w kategorii Film, opowiada o konkursie "Talenty Trójki" (Do południa/Trójka)
  • Agnieszka Obszańska, jurorka w kategorii Sztuki wizualne, opowiada o konkursie "Talenty Trójki" (Do południa/Trójka)
  • Barbara Marcinik, jurorka w kategorii Teatr, opowiada o konkursie "Talenty Trójki" (Do południa/Trójka)
Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński podczas Gali Talenty Trójki 2014
Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński podczas Gali "Talenty Trójki" 2014Foto: Darek Kawka

Talenty Trójki to przedsięwzięcie, którego celem jest promocja młodych i zdolnych, ale jeszcze niezauważonych twórców. - Niewiele uwagi zwraca się na młodych artystów. Jest tu dosyć mała promocja i trudno im się przebić. Nasz konkurs ma ich popchnąć do przodu i "podrzucić" specjalistom. I chyba to działa - mówi Agnieszka Obszańska, jurorka w kategorii Sztuki wizualne.

Ryszard Jaźwiński, oceniający artystów startujących w konkursie w kategorii Film, opowiada o dokonywanych przez jury wyborach. - Życie potwierdza, że były to słuszne wybory, bo dotychczasowa piątka filmowych laureatów zdobywała kolejne ważne nagrody w kraju i za granicą - zauważa.

Talenty Trójki - wszystko o plebiscycie >>>

Doskonale znana słuchaczom Trójki Barbara Marcinik wchodzi w skład jury wybierającego finalistów i laureatów w kategorii Teatr. - Jestem dumna z naszej teatralnej piątki - mówi i przypomina, kogo wyróżniono w poprzednich edycjach konkursu.

Jak wyglądały początki Talentów Trójki? Czy jury miewało duże dylematy przy wyborze finalistów i laureatów? Jak potoczyły się zawodowe losy zwycięzców? Jacy artyści wypłynęli na szerokie wody świata sztuki dzięki konkursowi Trójki? O tym wszystkim mówią nasi jurorzy.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.polskieradio.pl/trojka/talenty.

***
Tytuł audycji: Do południa
Prowadziła: Katarzyna Borowiecka
Goście: Barbara Marcinik, Agnieszka Obszańska, Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 25.03.2015
Godzina emisji: 9.05

iwo/mk

Czytaj także

"Talenty Trójki" 2014 wręczone. Poznaj laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 20:00
W finale piątej edycji konkursu dla młodych twórców "Talenty Trójki" zwyciężyli: Justyna Mędrala w kategorii "Sztuki wizualne", Justyna Wasilewska w kategorii "Teatr" i Aga Woszczyńska w kategorii "Film". Podczas uroczystej gali wręczono "Diament Trójki", który otrzymała aktorka Danuta Szaflarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki 2014. Triumf kobiet

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 05:03
Trzy młode, początkujące artystki i jedna doświadczona, wielokrotnie nagradzana dama polskiego kina i teatru. W "Klubie Trójki" przedstawiliśmy laureatki "Talentów Trójki" 2014 oraz uhonorowaliśmy wyróżnioną "Diamentem Trójki" Danutę Szaflarską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki po raz szósty!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 15:31
Od 25 marca czekamy na zgłoszenia w 6. edycji konkursu Talenty Trójki. Laureatów poznamy 9 czerwca.
rozwiń zwiń