Cztery łapy w podróży

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 07:45
Podróżować można w pojedynkę, parami, grupowo. Do tego zestawu możliwości dochodzi jeszcze jedna - podróżowanie z psem.
Wataha w podróży. W studiu Trójki goście Pawla Drozda opowiedzą o tym, jak po różnych kontynentach podróżuje się z psem
Wataha w podróży. W studiu Trójki goście Pawla Drozda opowiedzą o tym, jak po różnych kontynentach podróżuje się z psemFoto: Przemysław Bucharowski

Przejście od teorii do praktyki bywa jednak bolesne, szczególnie gdy w grę wchodzi wyjazd na inny kontynent, w objęcia odmiennej kultury.

Schody zaczynają się już na etapie formalności. Pies bowiem mieć musi odpowiednie dokumenty. Przelot samolotem też wymaga przygotowania ze strony właścicieli czworonoga, jak i służb na lotnisku. A kiedy wreszcie nastąpi upragnione lądowanie, np. w Indiach, okazuje się, że miejscowa mentalność i obyczaje względem zwierząt mogą stanowić nie lada problem...

O blaskach i cieniach podróżowania z psem opowiedzą Duina, wilczak czechosłowacki, oraz jej właściciele: Agata Włodarczyk i Przemysław Bucharowski.

 

***

"Do południa" będzie można posłuchać w czwartek (16.04), po godzinie 10.00. Na audycję zaprasza Paweł Drozd.

Czytaj także

Krzysztof Wielicki: wszystko zaczyna się od marzeń

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 15:01
Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów to największa impreza podróżnicza w Polsce. Zaprasza na nią himalaista Krzysztof Wielicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdobywca Kolosa Piotr Strzeżysz: podróże nie zawsze są piękne

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 14:05
- Tym, którzy nie ruszają się z domu, chciałbym powiedzieć, że podróżowanie wcale nie jest takie miłe, łatwe i piękne. Wiąże się z ogromnymi wyrzeczeniami - wyznaje Piotr Strzeżysz, zdobywca Kolosa 2014 w kategorii "Podróż".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kozok - siły natury i Ameryka Południowa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 15:00
- Pod koniec byłem już zupełnie bez jedzenia. Wtedy przekonałem się, czym jest głód. Nie chciałbym tego powtarzać - mówi Michał Kozok, który w 300 dni zrealizował podróż swoich marzeń.
rozwiń zwiń