Hongkong oczami Polaka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 15:50
- Gołym okiem można odróżnić mieszkańca Hongkongu od mieszkańca Chin kontynentalnych - uważa Błażej Babik, mieszkający w Hongkongu od siedmiu lat.
Audio
  • Błażej Babik opowiada Pawłowi Drozdowi o codziennym życiu w Hongkongu (Do południa/Trójka)
- W Hongkongu żyje się bardzo szybko - mówi Błażej Babik mieszkający w tym mieście od siedmiu lat
- W Hongkongu żyje się bardzo szybko - mówi Błażej Babik mieszkający w tym mieście od siedmiu latFoto: Błażej Babik/hongkong.info.pl

Hongkong nie jest państwem, lecz ma właściwy sobie charakter i mieszkańców, którzy są dumni ze swojego pochodzenia i własnego stylu życiu. To jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie składa się z ponad 260 wysp na niewielkim obszarze.

- Większość tych wysp jest niezamieszkała. Kilka jest natomiast bardzo ładnych, nastrojowych. Na jednej z nich chciałbym zamieszkać - przyznaje gość Pawła Drozda, który opowiada także o ogromnym zróżnicowaniu miasta i wyznaje, dlaczego czuje się w Hongkongu jak w domu.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Błażej Babik
Data emisji: 28.04.2015
Godzina emisji: 10.15

fbi/mp

Czytaj także

Co dzieli Hongkong i Chiny?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 17:00
Czy ten 7-milionowy Specjalny Region Administracyjny tęskni za czasami, gdy był brytyjską kolonią? O jego największych problemach opowiedział gość audycji "Trzy strony świata" profesor Stan Hok-Wui Wong z Wydziału Administracji Publicznej Chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czerwony Tybet": dialog głuchych między Chińczykami a Tybetańczykami

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 15:04
- Przeszłość i teraźniejszość Tybetu nie są czarno-białe. Gdy wróciłem po raz pierwszy z Tybetu, to pomyślałem, że dla dziennikarza to jest świetny konflikt. Wydaje nam się, że wiemy, kto jest dobry, a kto zły. Potem, jak zacząłem się w to zagłębiać, wchodzić w to, jak byłem tam znowu, to zacząłem dostrzegać odcienie - mówił Robert Stefanicki, autor książki "Czerwony Tybet".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińskie lotnisko na rafie koralowej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 13:44
Chińczycy mają jeden lotniskowiec i prawdopodobnie budują trzy kolejne. Wpadli też na inny, bardzo ciekawy pomysł. Na zdjęciach z kosmosu wypatrzono…
rozwiń zwiń