X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hongkong oczami Polaka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 15:50
- Gołym okiem można odróżnić mieszkańca Hongkongu od mieszkańca Chin kontynentalnych - uważa Błażej Babik, mieszkający w Hongkongu od siedmiu lat.
Audio
  • Błażej Babik opowiada Pawłowi Drozdowi o codziennym życiu w Hongkongu (Do południa/Trójka)
- W Hongkongu żyje się bardzo szybko - mówi Błażej Babik mieszkający w tym mieście od siedmiu lat
- W Hongkongu żyje się bardzo szybko - mówi Błażej Babik mieszkający w tym mieście od siedmiu latFoto: Błażej Babik/hongkong.info.pl

Hongkong nie jest państwem, lecz ma właściwy sobie charakter i mieszkańców, którzy są dumni ze swojego pochodzenia i własnego stylu życiu. To jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie składa się z ponad 260 wysp na niewielkim obszarze.

- Większość tych wysp jest niezamieszkała. Kilka jest natomiast bardzo ładnych, nastrojowych. Na jednej z nich chciałbym zamieszkać - przyznaje gość Pawła Drozda, który opowiada także o ogromnym zróżnicowaniu miasta i wyznaje, dlaczego czuje się w Hongkongu jak w domu.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Błażej Babik
Data emisji: 28.04.2015
Godzina emisji: 10.15

fbi/mp

Czytaj także

Co dzieli Hongkong i Chiny?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 17:00
Czy ten 7-milionowy Specjalny Region Administracyjny tęskni za czasami, gdy był brytyjską kolonią? O jego największych problemach opowiedział gość audycji "Trzy strony świata" profesor Stan Hok-Wui Wong z Wydziału Administracji Publicznej Chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czerwony Tybet": dialog głuchych między Chińczykami a Tybetańczykami

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 15:04
- Przeszłość i teraźniejszość Tybetu nie są czarno-białe. Gdy wróciłem po raz pierwszy z Tybetu, to pomyślałem, że dla dziennikarza to jest świetny konflikt. Wydaje nam się, że wiemy, kto jest dobry, a kto zły. Potem, jak zacząłem się w to zagłębiać, wchodzić w to, jak byłem tam znowu, to zacząłem dostrzegać odcienie - mówił Robert Stefanicki, autor książki "Czerwony Tybet".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińskie lotnisko na rafie koralowej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 13:44
Chińczycy mają jeden lotniskowiec i prawdopodobnie budują trzy kolejne. Wpadli też na inny, bardzo ciekawy pomysł. Na zdjęciach z kosmosu wypatrzono…
rozwiń zwiń