Polak, który pokochał wieś na Zanzibarze

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 12:30
Piotr Grządziel najpierw wyjechał na Zanzibar jako turysta, ale to nie spełniło jego oczekiwań. - Zapytałem boya hotelowego, czy mógłby mnie zabrać do siebie na wieś... - opowiada w Trójce.
Audio
  • Piotr Grządziel opowiada o życiu na wsi na Zanzibarze (Do południa)
Polak, który pokochał wieś na Zanzibarze
Foto: Panthermedia

Rozmówca Pawła Drozda chciał poznać codzienne życie mieszkańców Zanzibaru. Wynikało to z jego zamiłowania do antropologii. Będąc już dojrzałym mężczyzną, spełnił swoje marzenie - rozpoczął studia etnologiczne.

Po pięciu latach od pierwszej wizyty na zanzibarskiej wsi Piotr Grządziel może powiedzieć, że nie jest już tam traktowany jak obcy - regularnie odwiedza to miejsce, czekają na niego przyjaciele. W "Do południa" opowiada o tym, jak żyje społeczność Zanzibaru i jakim zmianom podlega. Mówi, dlaczego cały Zanzibar pachnie olejem kokosowym, z czego składa się typowa dieta mieszkańców i czym się różnią wsie od miast.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Piotr Grządziel
Data emisji: 7.05.2015
Godzina emisji: 10.15

fbi/ei

Czytaj także

Liberland - nowe państwo na mapie Europy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 15:00
Choć na razie na terenie Liberlandu stoi jeden dom, jego prezydent Vít Jedlička zapowiada, że państwo stanie się wkrótce rajem dla wielu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hongkong oczami Polaka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 15:50
- Gołym okiem można odróżnić mieszkańca Hongkongu od mieszkańca Chin kontynentalnych - uważa Błażej Babik, mieszkający w Hongkongu od siedmiu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia to nie miejsce dla Europejczyka?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 16:00
- Udało mi się poczuć w Japonii jak w domu. Ale przyszedł moment, gdy zaczęło mi brakować przestrzeni i musiałem choć na chwilę wyjechać - mówi Piotr Milewski, który mieszkał w Kraju Kwitnącej Wiśni przez 9 lat.
rozwiń zwiń