Nadodrze - Wrocław zmienia się nowocześnie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 13:00
- Nie ma lepszego miejsca do spędzania czasu niż Nadodrze - mówi o wrocławskiej dzielnicy, która właśnie odzyskuje blask Zbigniew Maćków - architekt zaangażowany w pracę biura ESK - Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Audio
  • Opowieść o Nadodrzu. Dzielnicy Wrocławia, która jest i tradycyjna i nowoczesna (Do południa/Trójka)
Dworzec Wrocław Nadodrze
Dworzec Wrocław NadodrzeFoto: Julo/Wikimedia Commons

Nadodrze to dzielnica, która jest doskonałym przykładem tego, jak w ostatnich latach zmieniał się Wrocław. Jak postanowił przywrócić mieszkańcom tereny zaniedbane, nierzadko w samym centrum miasta. Tak właśnie jest w przypadku Nadodrza.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której zastanawialiśmy się także, czy w stolicy Dolnego Śląska udało się spotkać to, co nowoczesne i to, co dawne, ale wciąż atrakcyjne.

Wrocław - pierwsze miasto z Trójkowym Znakiem Jakości>>>

***

Tytuł audycji: Do południa
Przygotował: Michał Nogaś
Goście: Maja Zabokrzycka (Infopunkt, Łokietka 5), Katarzyna Słysz-Michońska i Justyna Osadnik (mieszkanki Wrocławia), Zbigniew Maćków (architekt zaangażowany w pracę biura ESK - Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016)
Data emisji:
19.05.2015
Godzina emisji: 11.45

mp/mk

Czytaj także

Krasnale, które opanowały miasto

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 16:45
To najmniejsi mieszkańcy Wrocławia. Nie mają głosu, ani prawa głosu. Jednak od lat decydują o charakterze i wyglądzie miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław - miasto, które pokochał Tadeusz Różewicz i Jerzy Grotowski

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 14:27
Wyjątkowe miejsca przyciągają wyjątkowych ludzi, a wyjątkowi ludzie budują klimat miejsc. Tak jest w przypadku Wrocławia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 12:00
Program 3 przyznał Wrocławiowi Trójkowy Znak Jakości 1 kwietnia, w dniu swoich 53. urodzin. Dotąd tym tytułem były nagradzane najbardziej wartościowe książki, płyty i wydarzenia.
rozwiń zwiń