X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eugeniusz Get-Stankiewicz - zachwycał, intrygował, szokował

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 13:29
Wrocławski malarz i rzeźbiarz pozostawił po sobie wiele osobliwych, dostępnych nawet dla przechodniów dzieł, jak "Tablica Ku Czci Prostych Działań".
Audio
  • Marek Stanielewicz opowiada o życiu i dziełach Eugeniusza Geta-Stankiewicza (Do południa/ Trójka)
Jednym z dzieł, które w przestrzeni miejskiej pozostawił po sobie Get-Stankiewicz, jest autoportret
Jednym z dzieł, które w przestrzeni miejskiej pozostawił po sobie Get-Stankiewicz, jest autoportret Foto: Wikipedia/cc/ Barbara Maliszewska

Get-Stankiewicz zajmował się rysunkiem, grafiką warsztatową i użytkową, miedziorytnictwem, medalierstwem, malarstwem, plakatem (projektował choćby plakaty dla "Solidarności"). Był laureatem wielu nagród, m.in. nagrody kulturalnej "Solidarności" za lata 1981–1982 za twórczość graficzną, w tym za pracę "Zrób to sam". Kontrowersyjne dzieło do dziś oglądać można we Wrocławiu, w samym centrum miasta.

W audycji "Do południa" przechadzamy się śladami wybitnego artysty. Można też usłyszeć, jakie swoje dzieła Eugeniusz Get-Stankiewicz postanowił ukryć gdzieś w mieście i jak radził sobie z "wyjątkowo wredną techniką graficzną", jaką jest sztych. A w nagraniach archiwalnych przypominamy rozmowę z samym artystą, który zmarł w 2011 r.

***

Tytuł audycji: Do południa

Materiał przygotował: Michał Nogaś

Gość: Marek Stanielewicz (kustosz Domku Miedziorytnika)
Data emisji: 20.05.2015
Godzina emisji: 11.50

ei/fbi

Czytaj także

Trójka we Wrocławiu - mieście z Trójkowym Znakiem Jakości

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 19:31
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odebrał z rąk dyrektor Programu 3 Magdy Jethon dyplom nadania miastu Trójkowego Znaku Jakości. Nie pozostał Trójce dłużny...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowy Krasnal to Trójkuć Wywiadek

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 08:10
Trójkuć Wywiadek ma czworo rodziców. Są to: Magdalena z Olsztyna, Barbara ze Skowarcza, Artur z Bolesławca i Tomasz z Wrocławia. Gratulujemy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadodrze - Wrocław zmienia się nowocześnie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 13:00
- Nie ma lepszego miejsca do spędzania czasu niż Nadodrze - mówi o wrocławskiej dzielnicy, która właśnie odzyskuje blask Zbigniew Maćków - architekt zaangażowany w pracę biura ESK - Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
rozwiń zwiń