Wrocław to polska Dolina Krzemowa?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 14:44
Stolica Dolnego Śląska jest bardzo atrakcyjna dla międzynarodowych koncernów. Ale - jak przekonują przedstawiciele władz miasta - to też świetne miejsce dla początkujących biznesów.
Audio
  • Michał Nogaś i jego goście opowiadają o biznesowych atrakcjach Wrocławia (Do południa/ Trójka)
Konferencja nt. polskiej polityki wschodniej odbędzie się we Wrocławiu
Konferencja nt. polskiej polityki wschodniej odbędzie się we Wrocławiu Foto: mat. prom. miasta Wrocław

Usługi, IT, finanse, produkcja - wiele koncernów międzynarodowych działających w tych branżach ma swoje filie we Wrocławiu. - Wrocław jest globalnie rozpoznawalną marką i spotykamy się z sytuacjami, które jeszcze kilka lat temu były tylko marzeniem - mówił w Trójce Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Ale stolica Dolnego Śląska kusi też młodych - zdolnych. Wrocławski Park Technologiczny to miejsce, które pomaga małym firmom z ciekawymi pomysłami. Wsparcie w ich realizacji oferują tzw. inkubatory przedsiębiorczości.

W audycji mówiliśmy też o spektakularnych pomysłach biznesowych wrocławian, jak portal Nasza-Klasa.pl, a także młodsze dziecko jego twórców, które podbija świat.

***

Tytuł audycji: Do południa

Materiał przygotował: Michał Nogaś

Goście: Łukasz Czajkowski (Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej), Arkadiusz Pernal (współtwórca portalu Nasza-Klasa.pl), Barbara Bednarek (Wrocławski Park Technologiczny), Małgorzat Stuła (firma MyGreenSpace)

Data emisji: 21.05.2015
Godzina emisji: 11.50

ei/fbi

Czytaj także

Wrocław - miasto, które pokochał Tadeusz Różewicz i Jerzy Grotowski

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 14:27
Wyjątkowe miejsca przyciągają wyjątkowych ludzi, a wyjątkowi ludzie budują klimat miejsc. Tak jest w przypadku Wrocławia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowy Krasnal to Trójkuć Wywiadek

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 08:10
Trójkuć Wywiadek ma czworo rodziców. Są to: Magdalena z Olsztyna, Barbara ze Skowarcza, Artur z Bolesławca i Tomasz z Wrocławia. Gratulujemy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadodrze - Wrocław zmienia się nowocześnie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 13:00
- Nie ma lepszego miejsca do spędzania czasu niż Nadodrze - mówi o wrocławskiej dzielnicy, która właśnie odzyskuje blask Zbigniew Maćków - architekt zaangażowany w pracę biura ESK - Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eugeniusz Get-Stankiewicz - zachwycał, intrygował, szokował

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 13:29
Wrocławski malarz i rzeźbiarz pozostawił po sobie wiele osobliwych, dostępnych nawet dla przechodniów dzieł, jak "Tablica Ku Czci Prostych Działań".
rozwiń zwiń