Emil Witt o dżungli i życiu poza schematem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 13:11
Marzenia pojawiły się, zanim ukończył 10 lat. - Skończyły się w wieku 18 lat, wtedy zaczęła się już akcja - wspomina swój wyjazd do Amazonii Emil Witt.
Audio
  • 20-letni Emil Witt opowiada o kilku miesiącach spędzonych w amazońskiej dżungli (Do południa/Trójka)
Emil Witt przyznaje, że wyprawa do dżungli pozwoliła mu poznać siebie
Emil Witt przyznaje, że wyprawa do dżungli pozwoliła mu poznać siebieFoto: Emil Witt

Osiemnastoletni Emil wyjechał do Amazonii, by głęboko w dżungli poznawać życie Indian. Spędził tam kilka miesięcy. Przy okazji zdobył wyróżnienie podczas ostatnich Kolosów. Mimo młodego wieku ma już w głowie precyzyjną wizję ścieżki, którą chce w życiu podążać.

- Kiedyś porównywałem się z rówieśnikami. Z tych porównań wychodziło, że jestem z innego świata. Skupiam się bardziej na spełnianiu swoich marzeń niż oczekiwań społeczeństwa i rodziny - mówi w rozmowie z Pawłem Drozdem.

Emil Witt w podróży Emil Witt w podróży

W "Do południa" opowiada o swoistej "psychoterapii", którą przeszedł w Amazonii, oraz o tym, dlaczego podstawowym narzędziem w dżungli jest język, a nie maczeta.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Emil Witt
Data emisji: 28.05.2015
Godzina emisji: 10.15

fbi/iwo

Czytaj także

Amazonia, 70-metrowe drzewa, liny i dwójka Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 12:55
Wspinali się na wysokość kilkudziesięciu metrów, spali na drzewach i odganiali od siebie pająki i agresywne ptaki. O tym po co to wszystko opowiedzieli w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, który pokochał wieś na Zanzibarze

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 12:30
Piotr Grządziel najpierw wyjechał na Zanzibar jako turysta, ale to nie spełniło jego oczekiwań. - Zapytałem boya hotelowego, czy mógłby mnie zabrać do siebie na wieś... - opowiada w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek-pająk: adrenalina jest przereklamowana

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 14:15
- W tym sporcie nie ma mierzenia czasu ani metrów. Dla mnie to styl życia. Żyję tym od wielu lat - przyznaje David Kaszlikowski, wspinacz, podróżnik, człowiek-pająk.
rozwiń zwiń