Dołącz do ekipy "Busem przez świat"!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 12:06
Ćwierćwiecze ma już za sobą, na koncie kilkadziesiąt odwiedzonych państw oraz wymianę licznych części i podzespołów, które zepsuły się w trasie. To VW Transporter, którym podróżuje po świecie ekipa "Busem przez świat".
Audio
  • Dołącz do ekipy "Busem przez świat"! (Do południa/Trójka)
Ekipa Busem przez świat podróżowała po drogach Europy, Australii i Ameryki Północnej
Ekipa "Busem przez świat" podróżowała po drogach Europy, Australii i Ameryki PółnocnejFoto: busemprzezswiat.pl

VW Transporter jest sercem przygody, którą 5 lat temu rozpoczęło 5 studentów. Przemierzyli oni busem ponad 100 tysięcy kilometrów i szybko poznali tajniki mechaniki samochodowej.

Co może się zepsuć w ponad 20-letnim busie? Właściwie wszystko. Może rozsypać się skrzynia biegów albo odpaść koło. – Niedawno próbowaliśmy policzyć wszystkie większe i mniejsze awarie, które się zdarzyły. Doliczyliśmy się przeszło 50 – mówi słuchaczom Trójki Karol Lewandowski, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Gość audycji opowiada o trwającej wciąż eskapadzie ludzi spod znaku "Busem przez świat". Opowiada nie tylko o odbytych podróżach, lecz także o planach na przyszłość. Zdradza, że "busowa ekipa" zamierza przejechać przez trzy Ameryki. Czy można dołączyć do planowanych wypraw? Oczywiście! O szczegółach mówimy w audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Karol Lewandowski (pomysłodawca przedsięwzięcia "Busem przez świat")
Data emisji: 4.06.2015
Godzina emisji: 10.20

iwo/jp

Zobacz więcej na temat: Paweł Drozd podróże Trójka

Czytaj także

Krzysztof Wielicki: wszystko zaczyna się od marzeń

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 15:01
Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów to największa impreza podróżnicza w Polsce. Zaprasza na nią himalaista Krzysztof Wielicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, który pokochał wieś na Zanzibarze

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 12:30
Piotr Grządziel najpierw wyjechał na Zanzibar jako turysta, ale to nie spełniło jego oczekiwań. - Zapytałem boya hotelowego, czy mógłby mnie zabrać do siebie na wieś... - opowiada w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emil Witt o dżungli i życiu poza schematem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 13:11
Marzenia pojawiły się, zanim ukończył 10 lat. - Skończyły się w wieku 18 lat, wtedy zaczęła się już akcja - wspomina swój wyjazd do Amazonii Emil Witt.
rozwiń zwiń