Robert Gondek odkrywa tajemnice Afryki

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 15:20
Na co dzień pracuje na etacie jako analityk w jednej z firm ubezpieczeniowych, ale swoją pasję realizuje zdobywając najwyższe afrykańskie góry.
Audio
  • Robert Gondek odkrywa tajemnice Afryki (Do południa/Trójka)
Robert Gondek w Gabonie
Robert Gondek w GabonieFoto: Mariusz Jachimczuk

Gość Pawła Drozda do Afryki jeździ od kilku lat. Nie są mu obce Tanzania, Kenia, Burundi, Malawi, Zambia, Rwanda czy Uganda. Na miejscu rozmawia z ludźmi, poznaje miasta, ogląda dzikie zwierzęta, ale jego celem są przede wszystkim góry. Robert Gondek zamierza zdobyć najwyższe szczyty wszystkich państw Afryki i jest w trakcie realizacji swojego celu.

- Ten projekt potrwa całe moje życie. Do zdobycia mam 56 afrykańskich szczytów, do tej pory byłem w jedenastu krajach -przyznaje Robert Gondek.

W "Do południa" mówi o tym, dlaczego w niektórych państwach Afryki mieszkańcy nie znają swoich gór, jak wygląda zbieranie ziaren kawy przez afrykańskie kobiety oraz jak smakuje świeżo wyrabiana afrykańska czekolada.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Robert Gondek
Data emisji: 11.06.2015
Godzina emisji: 10.16

fbi/ei

Zobacz więcej na temat: Afryka Paweł Drozd podróże

Czytaj także

Czad i jego pustynie nie z tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 14:45
To niemal najbiedniejszy kraj na świecie, a jednocześnie przepiękny. - To terra incognita, w ciągu czterech lat Czad odwiedziło tylko 4 tysiące turystów - mówi Artur Urbański z klubu podróżniczego Torre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak, który pokochał wieś na Zanzibarze

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 12:30
Piotr Grządziel najpierw wyjechał na Zanzibar jako turysta, ale to nie spełniło jego oczekiwań. - Zapytałem boya hotelowego, czy mógłby mnie zabrać do siebie na wieś... - opowiada w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emil Witt o dżungli i życiu poza schematem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 13:11
Marzenia pojawiły się, zanim ukończył 10 lat. - Skończyły się w wieku 18 lat, wtedy zaczęła się już akcja - wspomina swój wyjazd do Amazonii Emil Witt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dołącz do ekipy "Busem przez świat"!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 12:06
Ćwierćwiecze ma już za sobą, na koncie kilkadziesiąt odwiedzonych państw oraz wymianę licznych części i podzespołów, które zepsuły się w trasie. To VW Transporter, którym podróżuje po świecie ekipa "Busem przez świat".
rozwiń zwiń