X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wodór – pierwiastek uciekający z miejsca przestępstwa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 12:46
Rewolucja związana z wykorzystaniem wodoru w energetyce rozgrywa się na naszych oczach. Jakie będą jej konsekwencje?
Audio
  • Prof. Henryk Drulis opowiada o wykorzystaniu wodoru w sektorze energetycznym (Do południa/Trójka)
Wszyscy wiedzą, że wodór jest pierwiastkiem składowym wody. Mało kto wie, że jest też pierwiastkiem, który - jak twierdzi prof. Henryk Drulis - ucieka z miejsca przestępstwa...
Wszyscy wiedzą, że wodór jest pierwiastkiem składowym wody. Mało kto wie, że jest też pierwiastkiem, który - jak twierdzi prof. Henryk Drulis - ucieka z miejsca przestępstwa...Foto: pixabay/roegger

- Implementacja wodoru dla potrzeb energetyki to właściwie jedyny kierunek, w którym może iść technika i ludzkość - zapewnia prof. Henryk Drulis z Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.

Co wyjątkowego ma w sobie ten pierwiastek? - Wodór jest uniwersalnym nośnikiem energii. Poszukiwaliśmy takiego nośnika, ponieważ różne formy energii, także szczególnie ważna dla nas energia elektryczna, mają pewną słabość… - mówi profesor i wyjaśnia, dlaczego wodór jest wyjątkowy.

W audycji Paweł Drozd pyta eksperta, w jaki sposób możemy wykorzystywać ten pierwiastek, jakimi jego zasobami dysponuje ludzkość i kiedy silniki wodorowe zastąpią benzynowe. A prof. Henryk Drulis tłumaczy, dlaczego wodór ucieka z miejsca przestępstwa...

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: prof. Henryk Drulis (Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu)
Data emisji: 23.07.2015
Godzina emisji: 11.11

iwo/ei

Czytaj także

Prąd - cichy strażnik współczesnej stabilności

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 05:11
Co się dzieje, gdy nie ma prądu? Jest ciemno, zimno, nic nie działa. Po awarii w elektrowni jądrowej w Fukushimie i huraganie Sandy mieliśmy próbę tego, jak może wyglądać scenariusz najczarniejszy z możliwych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Susze, powodzie, upały. Grozi nam nagła zmiana klimatu?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 03:51
- Obecnie wchodzimy w okres nagłej zmiany klimatu, a to oznacza wykładniczy wzrost temperatur z dekady na dekadę. Chodzi o zmiany, które narastają coraz szybciej - mówi biolog dr Guy McPherson.
rozwiń zwiń