Wampiry wiecznie żywe. Znów wracają do kina

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 15:20
Przygoda z wampirami podczas wakacji? Jak najbardziej! - Mają chłodne legowiska, w trumnach lub piwnicach. Słońce tam nie dochodzi, więc da się przeżyć - śmieje się Robert Ziębiński.
Audio
  • Wampiry wiecznie żywe. Znów wracają do kina (Do południa/Trójka)
Kadr z filmu O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu
Kadr z filmu "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu"Foto: mat. promocyjne

Na ekrany wszedł właśnie film zatytułowany "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu" - obraz opowiadający o irańskim miasteczku Bad City, pełnym przestępczości i prostytucji, którego mieszkańcy prześladowani są przez samotnego wampira.

Debiut Any Lily Amirpour stał się w audycji punktem do dyskusji nt. wampirów. Robert Ziębiński, redaktor naczelny portalu Dzika Banda, mówił, jak ewoluowało postrzeganie wampirów w kulturze masowej, i wspominał najlepsze wampirze kreacje (Bela Lugosi, Christopher Lee, Gary Oldman - każdy jako Drakula). Tłumaczył także, co zmieniło pojawienie się "Zmierzchu" i dlaczego wampirami są… artyści.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Robert Ziębiński (redaktor naczelny portalu Dzika Banda)
Data emisji: 12.08.2015
Godzina emisji: 10.20

mk/iwo

Czytaj także

Zwiastuny, czyli filmy w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 16:54
Nie mogą trwać dłużej niż 2 minuty i 30 sekund, bywają szczere lub nieszczere, mają swoich przeciwników i zagorzałych fanów - zwiastuny filmowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawne filmy w nowej szacie. Filmoteka Narodowa ratuje polskie kino

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 04:07
Dzięki staraniom Filmoteki Narodowej polskie filmy sprzed wielu lat odzyskują dawny blask, a w niektórych przypadkach również zaginione kadry. - Kino kochamy niezależnie od tego, kiedy powstało - mówi prof. Tadeusz Kowalski, dyrektor Filmoteki Narodowej.
rozwiń zwiń