Michał Nogaś poleca lektury na jesień

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 12:06
Przed nami nowy sezon wydawniczy. Na jakie książki, które wkrótce pojawią się na księgarnianych półkach, naprawdę warto czekać?
Audio
  • Michał Nogaś poleca lektury na jesień (Do południa/ Trójka)
Powieści Agathy Christie cieszą się niesłabnącą popularnością
Powieści Agathy Christie cieszą się niesłabnącą popularnościąFoto: pixabay/Hermann

W audycji "Do południa" Michał Nogaś przedstawia tytuły, których nie mogą przegapić wielbiciele dobrej literatury. Książki polecane przez dziennikarza Trójki to:

- zbiór reportaży, który "zaspokaja poczucie niedosytu Mariusza Szczygła"

- opowieść o wojnie, pamięci, rodzinie i… przemycaniu wizerunku ukochanej, napisana przez jednego z najbardziej cenionych pisarzy tworzących w języku niderlandzkim

- "nieprzytomnie śmieszna" historia opowiadająca o Francji pod rządami muzułmańskiego prezydenta, której autor ma stałą ochronę policyjną

- książka napisana przez pochodzącego z końca świata zdobywcę Bookera, która przez krytyków została okrzyknięta arcydziełem

- pełna dziwnych myśli potężna powieść o zmieniającej się Turcji, miłości i Stambule, która zadowoli naprawdę wymagających czytelników

- książka napisana przez jednego z najbardziej popularnych dramatopisarzy świata, na którego mafia wydała wyrok śmierci i który w swoim powieściowym debiucie przedstawia bez retuszu prawdę o córce papieża.

Brzmi ciekawie? Bardzo. Przed nami literacka złota jesień! O wszystkich tytułach opowiadał w audycji Michał Nogaś.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Michał Nogaś
Goście:
Magda Budzińska (redaktorka, Wydawnictwo Czarne), Magdalena Śniecińska (Wydawnictwo "Marginesy"), Beata Geppert (tłumaczka), Maciej Świerkocki (tłumacz), Marcin Baniak (Wydawnictwo Literackie), Dagmara Zandman (Wydawnictwo "Znak Horyzont")
Data emisji: 1.09.2015
Godzina emisji: 10:20

iwo/ei

Czytaj także

"Dziennik zdrady" - nagrodzona powieść o przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 23:00
W ręce polskich czytelników trafiła powieść "Dziennik zdrady" - książka, za którą cypryjski pisarz Emilios Solomou otrzymał Nagrodę Literacką Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Foster Wallace nareszcie po polsku! Oto król przypisów

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 11:06
Ukazało się polskie wydanie "Krótkich wywiadów z paskudnymi ludźmi". - Nie przepadam za tym określeniem, ale tym razem to powiem: autor tej książki stał się postacią kultową już za życia - stwierdza Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznana i poharatana twarz Tel Awiwu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 09:08
"Tel Awiw Noir" to zbiór opowiadań, których motywem przewodnim jest ciemna strona miasta. - To bardzo ciekawe i niezwykle pokręcone historie - mówi Michał Nogaś.
rozwiń zwiń