X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie", czyli rozbrajanie ikony

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 12:42
- Ta książka jest kolejną książką o Iwaszkiewiczu, jakie wyszły w ostatnich latach, ale jest też książką inną, bardzo osobistą - mówi Michał Nogaś o publikacji Anny Król.
Audio
  • Michał Nogaś rozmawia z Anną Król, autorką książki "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" (Do południa/Trójka)
Jarosław Iwaszkiewicz (1894-1980) - polski prozaik, poeta i eseista, współtwórca grupy poetyckiej Skamander, współpracownik Wiadomości Literackich, wieloletni redaktor naczelny Twórczości
Jarosław Iwaszkiewicz (1894-1980) - polski prozaik, poeta i eseista, współtwórca grupy poetyckiej Skamander, współpracownik "Wiadomości Literackich", wieloletni redaktor naczelny "Twórczości"Foto: TVP/PAP/Zygmunt Januszewski

W audycji "Do południa" autorka książki opowiada o pisarzu, którego udało jej się odkryć z nowej, mało znanej czytelnikom strony. - Dla mnie, tak jak dla wielu osób z mojego pokolenia, Iwaszkiewicz był postacią onieśmielającą, taką, na którą patrzy się z dużego oddalenia. A w momencie, kiedy odważyłam się podejść bliżej, a potem jeszcze bliżej, fascynujące okazało się to, że był on przede wszystkim człowiekiem - mówi.

Anna Król opowiada w Trójce o elementach reportażu i fantazji, które przeplatają się w jej opowieści. Wspomina o rzeczach, które przechowały pamięć o pisarzu, i o tym, co o Iwaszkiewiczu mogą powiedzieć jego… krawaty. Opowiada o miłościach i samotności autora "Panien z Wilka" i nie boi się mówić o tym, co przez lata pozostawało przemilczane. Tłumaczy też, dlaczego praca nad książką była "rozbrajaniem ikony".

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Michał Nogaś
Gość:
Anna Król
Data emisji: 13.10.2015
Godzina emisji: 10:16

iwo/ei

Czytaj także

Michał Nogaś poleca lektury na jesień

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 12:06
Przed nami nowy sezon wydawniczy. Na jakie książki, które wkrótce pojawią się na księgarnianych półkach, naprawdę warto czekać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdobywca Man Booker Prize 2014 w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 16:52
- Przez wiele lat Australia nie poruszała tego tematu. Polacy zapewne lepiej zrozumieliby tę historię zważywszy na cierpienie, którego sami doświadczyli - mówi o swojej powieści pt. "Ścieżki Północy" Richard Flanagan.
rozwiń zwiń