Bezcenny "Rękopis znaleziony w Saragossie"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 10:00
- Nie byłabym tym, kim jestem, gdybym nie przeczytała w odpowiednim momencie mojego życia "Rękopisu znalezionego w Saragossie" - przyznaje pisarka Olga Tokarczuk.
Audio
  • Bezcenny "Rękopis znaleziony w Saragossie" (Do południa/Trójka)
Portret autora Rękopisu znalezionego w Saragossie - hrabiego Jana Potockiego autorstwa Antona Graffa
Portret autora "Rękopisu znalezionego w Saragossie" - hrabiego Jana Potockiego autorstwa Antona GraffaFoto: Anton Graff [Public domain], Wikimedia Commons

W "Do południa" rozmawiamy o książce Jana Potockiego, której nowe (znacząco poprawione) wydanie ukazuje się na początku listopada nakładem Wydawnictwa Literackiego.

- To jest żywioł literatury, który jest jak burza, jak wielki sztorm nad morzem. Taką energię ma kilka tytułów na świecie. Jednym z nich jest "Rękopis znaleziony w Saragossie". Strasznie zmysłowo na mnie działa - mówi o książce Olga Tokarczuk.

Audycje Trójki poświęcone nowemu przekładowi "Rękopisu znalezionego w Saragossie">>>

Goście Katarzyny Borowieckiej opowiadają też o niezwykłej postaci samego autora, hrabiego Jana Potockiego. Dowiadujemy się, co miał zawsze ze sobą podczas licznych podróży, oraz jak bardzo mozolną pracę wykonywał.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Olga Tokarczuk (pisarka), Maciej Hen (pisarz, autor powieści historycznej "Solfatara"), Paweł Goźliński (pisarz, redaktor naczelny Książek. Magazynu do czytania"), Mariusz Czubaj (literaturoznawca, autor powieści kryminalnych)
Autor nagrań: Wioletta Myszkowska
Data emisji: 28.10.2015
Godzina emisji: 10.20

fbi/mk

Czytaj także

Myśliwski: sztuka jest cmentarzyskiem, nieliczni zmartwychwstają

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 07:00
- Wielu próbuje przedstawić świat przy pomocy różnych dziedzin sztuki, ale mniejszość tylko dochodzi do jakichś rezultatów. Większości niestety się to nie udaje – mówił w "Klubie Trójki” pisarz Wiesław Myśliwski.
rozwiń zwiń