Tata i dwoje dzieci - w 9 lat dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 14:30
Gdy Nel miała sześć lat, a jej brat Noe pół roku, ich ojciec zabrał swoje dzieci w rejs. Wrócili po dziewięciu latach, gdy opłynęli cały świat...
Audio
  • Tata i dwoje dzieci - w 9 lat dookoła świata (Do południa/Trójka)
Nel i Noe podczas rejsu dookoła świata ze swoim ojcem
Nel i Noe podczas rejsu dookoła świata ze swoim ojcemFoto: z arch. Kazimierza Ludwińskiego

Początek rejsu to rok 2004, koniec - 2013. W tym czasie Kazimierz Ludwiński, ojciec i doświadczony żeglarz, oraz jego dzieci, pływali po morzach i oceanach. Na pokładzie katamaranu "Wyspa Szczęśliwych Dzieci" mieszkali, odpoczywali, uczyli się, poznawali świat. Żyli.

Dzisiaj mieszkają w Polsce, w Szczecinie, a za nimi pozostało coś więcej niż przygoda i podróż. O tym nieuchwytnym czymś oraz o dziewięcioletnim rejsie "Wyspą..." Kazimierz Ludwiński opowiada w rozmowie z Pawłem Drozdem. Mówi o tym, czego jego dzieci nauczyły się w podróży oraz do jakich polskich realiów nie mogą się przyzwyczaić po powrocie do domu.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Kazimierz Ludwiński (podróżnik, żeglarz)
Data emisji: 5.11.2015
Godzina emisji: 10.15

fbi/iwo


Czytaj także

Dzieci zmarłych himalaistów w filmie o cenie pasji

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 19:20
- Chciałam zrobić film bardziej uniwersalny, o relacji dzieci i rodziców. A to, że akcja dzieje się w górach, to dodatkowy aspekt - mówi reżyserka filmu "K2. Dotknąć nieba" Eliza Kubarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie kanibali i rajskich ptaków. Podróż do Papui-Nowej Gwinei

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 17:00
Cokolwiek powiemy o Papui-Nowej Gwinei, przedstawimy jedynie drobny fragment tego, co mieści w sobie ten kraj. Na podróż po odległym zakątku świata zaprasza słuchaczy Trójki Paweł Drozd.
rozwiń zwiń