Demokratyczna Republika Konga - trudny raj

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 12:20
- Obawiałem się Demokratycznej Republiki Konga, choć byłem już w kilku krajach afrykańskich. To kraj-symbol wszystkich trudności, które wiążą się z podróżowaniem po Afryce - przyznaje Dominik Szmajda.
Audio
  • Kongo - prawdziwe wyzwanie dla podróżników (Do południa/Trójka)
Wioska w Kongu
Wioska w Kongu Foto: Flickr/Prince Tanzi

Demokratyczna Republika Konga to drugie, po Algierii, największe państwo Afryki. Przez dekady arena burzliwych wydarzeń, jądro ciemności wg Conrada i teren obfitujący w cenne surowce.

W ten rejon niedawno wybrał się obieżyświat i jednocześnie wydawca literatury podróżniczej Dominik Szmajda. Celem było przejście pokaźnego fragmentu lasu deszczowego w Parku Narodowym Salonga. - DRK jest trudna. Jednocześnie jest rajem dla osób, które szukają miejsc naprawdę nieodwiedzanych przez turystów - mówi w rozmowie z Pawłem Drozdem.

Jak skończyła się jego przygoda z Demokratyczną Republiką Konga? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji dołączonego do artykułu.

Podczas rozmowy sprawdzamy też, jakie doświadczenia z tym krajem w roku 1933 miał polski podróżnik, dziennikarz i rowerzysta Kazimierz Nowak. W księgarniach ukazał się bowiem drugi tom jego listów do żony z serii "Kochana Maryś!", który w dużej części dotyczy właśnie podróży przez Kongo.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Dominik Szmajda (obieżyświat i jednocześnie wydawca literatury podróżniczej) 
Data emisji: 12.11.2015
Godzina emisji: 10.17

fbi/mk

Czytaj także

Blondynka w Ugandzie slumsów się nie boi

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 16:02
Katarzyna Ludwin do Afryki pojechała na rok, jako wolontariuszka pracująca z ugandyjskimi studentami. - Mieszkałam w bardzo biednych dzielnicach, musiałam przywyknąć do szczurów i gekonów, ale tych doświadczeń nie oddałabym za nic - mówiła w Trójce podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

76 dni pieszo po górach Iranu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 13:15
- Miałem ze sobą list w języku perskim na temat tego, kim jestem, co robię i dokąd idę. Cała reszta to była wielka improwizacja - mówił Łukasz Supergan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Sahary Zachodniej na Antarktydę

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 08:13
Setki tysięcy turystów co roku odwiedzają Wyspy Kanaryjskie oraz Casablankę i Marrakesz, ale niewielu z nich wie o istnieniu Sahary Zachodniej, choć leży ona tuż obok.
rozwiń zwiń