Kryminał "Sufrażystki", czyli o historii kobiet w polityce

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 15:03
- Kiedy myślimy o ruchu sufrażystek, trzeba sobie zdawać sprawę, że to nie tylko niezwykle ważny rozdział w historii kobiet, ale i w historii politycznej w ogóle - mówi Lucy Ribchester, autorka książki "Sufrażystki".
Audio
  • Kryminał "Sufrażystki", czyli o historii kobiet w polityce (Do południa/Trójka)
Fragment okładki książki pt. Sufrażystki
Fragment okładki książki pt. "Sufrażystki" Foto: mat. promocyjne

Akrobatka na trapezie, ambitna dziennikarka śledcza, pogromcy dzikich zwierząt, egzotyczne rewie i … kryminalna zagadka, a w tle barwnie opisany edwardiański Londyn i walka o prawo kobiet do głosu. Tymi słowy można by zilustrować historyczny kryminał pt. "Sufrażystki", o którym rozmawiamy w "Do południa".

- Myślę, że to bardzo ważne, że te wydarzenia stają się widoczną częścią naszej historii - mówi Lucy Ribchester w rozmowie z Katarzyną Borowiecką. Autorka podkreśla, że nie chciała zarysować jedynie wydarzeń historycznych, ale wplotła je w kryminalną intrygę. - Akcja kryminału dzieje się i w londyńskich zaułkach i w najbardziej reprezentacyjnych częściach  miasta. Tło dla wydarzeń stanowią akcje sufrażystek - tłumaczy dziennikarka.

Lucy Ribchester wypowiada się także m.in. na temat filmu "Sufrażystki", który można jeszcze oglądać w polskich kinach oraz odpowiada na pytanie, czy chciałaby, by także adaptacja jej książki trafiła na wielki ekran...

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Lucy Ribchester (autorka książki "Sufrażystki")
Data emisji: 25.11.2015
Godzina emisji: 10.20

fbi/mp

Czytaj także

Kobiety w świecie kryminałów. Salander, Gibson i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 12:35
W świecie literatury i filmu przybywa kobiet detektywów. Są silne, mają intuicję i zjednują sobie serca tysięcy czytelników oraz wielbicieli kinematografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wonder Woman: ikona ruchu kobiecego

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 13:55
Po raz pierwszy na dużym ekranie zobaczymy superbohaterkę Wonder Woman, która razem z Supermenem i Batmanem tworzy trzon tzw. Ligi Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń