Most nad przełęczą, czyli "Lustrzany świat Melody Black"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 13:01
W swojej pierwszej powieści pt. "Wszechświat kontra Alex Woods" Gavin Extence opowiadał czytelnikom o odchodzeniu i eutanazji, w drugiej - podejmuje próbę zmierzenia się z tematem depresji.
Audio
  • Rozmowa Michała Nogasia z Gavinem Extencem, autorem książki "Lustrzany świat Melody Black" (Do południa/Trójka)
Lustrzany świat Melody Black jest drugą powieścią Gavina Extencea, autora znanej już polskim czytelnikom książki Wszechświat kontra Alex Woods (na zdjęciu: fragment okładki powieści)
"Lustrzany świat Melody Black" jest drugą powieścią Gavina Extence’a, autora znanej już polskim czytelnikom książki "Wszechświat kontra Alex Woods" (na zdjęciu: fragment okładki powieści)Foto: materiały promocyjne Wydawnictwa Literackiego

Jak zauważa prowadzący audycję "Do południa" Michał Nogaś, "Lustrzany świat Melody Black" to książka, która traktuje o sprawach trudnych, ale napisana jest lekko i z przymrużeniem oka. - Extence zrobił coś niezwykle ważnego: w bardzo klarowny sposób przedstawił sytuację osób borykających się z problemami psychicznymi i pokazał, jak bardzo te osoby są nierozumiane przez społeczeństwo - mówi dziennikarz Trójki.

Sam autor przyznaje, że jego powieść "pozwala przerzucić most nad przełęczą" dzielącą zdrowych i cierpiących. - Niezwykle trudno jest zrozumieć, co oznaczają depresja i mania, jeżeli samemu się ich nie doświadczyło. W pewnym sensie chodziło mi o przekazanie tych doświadczeń. Chciałbym, żeby w trakcie lektury mojej powieści, takie doświadczenie stało się udziałem nawet kogoś, kto nie miał styczności ze sprawami, o których piszę - wyjaśnia Gavin Extence.

Czytaj dalej
Wszechswiat kontra Alex Woods 663.jpg
Gavina Extence'a słodko-gorzka refleksja o dorastaniu

W rozmowie z Michałem Nogasiem pisarz opowiada o śmierci sąsiada, która zainspirowała go do napisania książki, czynnikach wpływających na stopniowy rozpad więzi społecznych i o doświadczeniach osób zmagających się z depresją.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Michał Nogaś    
Gość:
Gavin Extence (pisarz)
Data emisji: 19.01.2016  
Godzina emisji: 10:16

iwo/ei

Oto lista osób nagrodzonych książkami "Lustrzany świat Melody Black" 

Arkadiusz, Słubice

Jolanta, Zbąszyn

Joanna, Szczecin

Jarek, Łódź

Anna,  Gliwice

Monika, Krosno

Edyta, Leszno

Bartek, Warszawa

Czytaj także

"Matei Brunul" - książka, która odziera z niewiedzy

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 12:48
Za powieść "Matei Brunul" Lucian Dan Teodorovici był nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej "Angelus". - Ta książka wyrywa i odziera nas z niewiedzy - mówi o powieści Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wybrańcy" - wstrząsająca opowieść o masowej eutanazji bezbronnych

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 12:11
Do polskich księgarń trafiła nowa powieść Steve'a Sema-Sandberga, autora głośnej książki "Biedni ludzie z miasta Łodzi".
rozwiń zwiń