Nieszczęśliwa miłość w walentynki? Filmowe propozycje

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 14:26
Jednym ze sposobów świętowania walentynek jest wyjście z ukochaną osobą do kina. Wybór seansu narzuca się sam - oczywiście na film o miłości. Pozostaje jednak pytanie: o jakiej miłości?
Audio
  • Na co wybrać się do kina w walentynki? (Do południa/Trójka)
- Oglądając Casablancę, zawsze czuję ukłucie w sercu, gdy samolot kołuje już na pasie, a Rick stoi i to obserwuje - mówi w Trójkowej audycji Marlena Gabryszewska
- Oglądając "Casablancę", zawsze czuję ukłucie w sercu, gdy samolot kołuje już na pasie, a Rick stoi i to obserwuje - mówi w Trójkowej audycji Marlena GabryszewskaFoto: PAP/Photoshot/kadr z filmu

Można wybrać tradycyjną komedię romantyczną, która kończy się pocałunkiem, albo film o zgorzkniałych samotnych, który zazwyczaj… też kończy się pocałunkiem.

Nieco inny zestaw filmowy w dniach 12-14 lutego proponuje warszawskie kino Iluzjon. W programie cyklu "Niespełnione miłości" znalazły się m.in. "Casablanca", "Love Story" i "Przeminęło z wiatrem".

- Miłość niejedno ma imię i nie zawsze kończy się happy endem. Paradoksalnie w kinie większą popularnością cieszą się właśnie takie tytuły. To są fantastyczne filmy, klasyczne wyciskacze łez, które na stałe zapisały się w historii kina. Jest co oglądać. Nieważne, czy idziemy do kina na randkę, czy chcemy po prostu obejrzeć dobry film. Myślę, że są to propozycje dla każdego - podkreśla Marlena Gabryszewska z kina Iluzjon.

Jakie jeszcze inne seanse przygotowano z myślą o cyklu "Niespełnione miłości"? Można się tego dowiedzieć z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa    
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka  
Autorka materiału: Wioletta Myszkowska
Gość: Marlena Gabryszewska (kino Iluzjon)
Data emisji: 10.02.2016  
Godzina emisji: 10.20

pg/iwo

Czytaj także

"Fúsi" - słodko-gorzka komedia romantyczna

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 11:31
"Fúsi" to romantyczna komedia z nutką melancholii w tle. To doskonały pod względem narracji, poruszający, pełen ironii portret 40-letniego mężczyzny próbującego wejść w końcu w dorosłe życie.
rozwiń zwiń