X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kanada - pusto, zimno i daleko?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 16:25
- Uważam, że to kraj bardzo niedoceniony turystycznie, a ma bardzo dużo do zaoferowania - mówi Monika Grzelak, Polka mieszkająca w Kanadzie, autorka bloga 6757km.com.
Audio
  • Kanada - pusto, zimno i daleko? (Do południa/Trójka)
Rozmówczyni Pawła Drozda zapewnia, że osoby chcą zamieszkać w Kanadzie mogą liczyć na spokojne i w miarę stabilne życie
Rozmówczyni Pawła Drozda zapewnia, że osoby chcą zamieszkać w Kanadzie mogą liczyć na spokojne i w miarę stabilne życieFoto: Flickr/Chris Schaer

Pusto, daleko, zimno... Państwo też mają takie przekonania o Kanadzie? Monikę Grzelak do tego stopnia skusiło kanadyjskie Toronto, że pięć lat temu postanowiła tam zamieszkać. Nie tylko ona...

Tuż po zakończonym w ostatni wtorek tzw. superwtorku, a więc ważnej części amerykańskich prawyborów prezydenckich, jedna z czołowych wyszukiwarek internetowych zanotowała w USA wyraźnie liczniejsze zapytania internautów o treści: "jak mogę przeprowadzić się do Kanady".

To reakcja na wynik superwtorku, który wskazał liderów wyścigu o fotel w Białym Domu: Hillary Clinton i Donalda Trumpa. Tylko co Amerykanie wiedzą o sąsiedzie z północy? I co my wiemy o Kanadzie, poza tym, że jest daleka, rozległa i wypełniona biegającymi po lasach drwalami?

Zachęcamy do posłuchania całej rozmowy z Moniką Grzelak, w której opowiada o tym, jak wygląda codziennie kanadyjskie życie i jak bardzo popularny jest tam syrop klonowy. Przybliża też postać nowego kanadyjskiego premiera - Justina Trudeau, który z pewnością wnosi do tamtejszej polityki sporo kolorytu...

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Monika Grzelak (Polka mieszkająca w Kanadzie, autorka bloga 6757km.com)
Data emisji: 3.03.2016  
Godzina emisji: 10.15

fbi/mp

Czytaj także

Tata i dwoje dzieci - w 9 lat dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 14:30
Gdy Nel miała sześć lat, a jej brat Noe pół roku, ich ojciec zabrał swoje dzieci w rejs. Wrócili po dziewięciu latach, gdy opłynęli cały świat...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzy sztuki w Antarktyce", czyli artystyczna wyprawa pod patronatem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 11:38
Aktor i reżyser Olaf Lubaszenko, lider zespołu Raz Dwa Trzy Adam Nowak oraz fotograf ekstremalny Bartosz Stróżyński dokładnie za rok wyruszą w niezwykłą podróż, by zrealizować artystyczny projekt "Trzy sztuki w Antarktyce". W trakcie wyprawy towarzyszyć im będzie reporter Trójki. O szczegółach bohaterowie opowiedzieli 11 lutego w studiu im. A. Osieckiej przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.
rozwiń zwiń