"Talenty Trójki" już po raz siódmy!

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 12:45
- Kiedy zaczynaliśmy, wszystko wydawało nam się dość nierealne. Bo takie konkursy obarczone są dość dużym niebezpieczeństwem - mówiła Agnieszka Obszańska, jedna z organizatorek konkursu "Talenty Trójki". A jednak!
Audio
  • Wszystko o 7. edycji konkursu "Talenty Trójki" (Do południa/ Trójka)
Dotąd, w 6 edycjach konkursu, nagrodziliśmy już 18 młodych twórców
Dotąd, w 6 edycjach konkursu, nagrodziliśmy już 18 młodych twórców Foto: PR

Konkurs "Talenty Trójki" stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy - studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody pieniężne (10 tys. zł dla laureata, po 3 tys. zł dla dwóch finalistów) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Kandydatury można zgłaszać od 16 marca do 30 kwietnia br. Spośród nadesłanych prac, jury zakwalifikuje do finału dziewięciu młodych twórców (po trzech w każdej kategorii). Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędzie się 20 czerwca 2016 roku w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Więcej informacji na stronie: talenty.polskieradio.pl>>>

Barbara Marcinik (jurorka w kategorii Teatr) podkreśla, że "Talenty Trójki" to prawdziwy powód do dumy. - Laureaci pięknie się rozwijają i utwierdzają nas, jurorów, w przekonaniu, że mamy intuicję wytrawnych bukmacherów - przyznała dziennikarka Trójki.

W audycji "Do południa" opowiedzieliśmy o zasadach konkursu i o tym, co dzieje się dalej z jego laureatami. Gościem w studiu był m.in. Michał Marczak, nagrodzony w 2011 roku w kategorii Film.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Jan Niebudek
Gość: Barbara Marcinik (dziennikarka Trójki, jurorka w kategorii Teatr), Agnieszka Obszańska (dziennikarka Trójki, jurorka w kategorii Sztuki Wizualne) i Ryszard Jaźwiński (dziennikarz Trójki, juror w kategorii Film), Michał Marczak (reżyser, laureat "Talentów Trójki")
Data emisji: 16.03.2016
Godzina emisji: 10.16

ei/mk

Czytaj także

Jurorzy Talentów Trójki opowiadają o konkursie i jego dotychczasowych laureatach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 12:46
Barbara Marcinik, Ryszard Jaźwiński i Agnieszka Obszańska to dziennikarze Programu 3, którzy zasiadają w jury Trójkowego konkursu. W audycji "Do południa" opowiadają o jego poprzednich edycjach i artystach, którzy zwyciężyli w kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski sukces na Sundance Film Festival

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 12:59
Michał Marczak - laureat Talentów Trójki 2011 w kategorii Film - otrzymał na największym amerykańskim festiwalu produkcji niezależnych nagrodę za reżyserię.
rozwiń zwiń