"Wykrywacz talentów". Sukcesy Marcina Podolca

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 16:13
Co tydzień we wtorkowym "Wykrywaczu talentów" o godz. 10.35 będziemy sprawdzać, co słychać u laureatów "Talentów Trójki" z poprzednich lat. Dziś prezentujemy dokonania Marcina Podolca.
Audio
  • "Wykrywacz talentów". Sukcesy Marcina Podolca (Do południa "Wykrywacz talentów"/Trójka)
Fragment okładki komiksu Fugazi Marcina Podolca
Fragment okładki komiksu "Fugazi" Marcina PodolcaFoto: mat. promocyjne

Marcin Podolec jest finalistą "Talentów Trójki" w kategorii Sztuki wizualne z 2014 roku. To rysownik, twórca komiksów i filmów animowanych. - Poprzedni rok spędziłem głównie pracując nad animacjami - mówi w rozmowie z Agnieszką Obszańską.

Marcin Podolec tworzy teraz głównie komiksy i animowane dokumenty, dzięki jednemu z nich ukończył z powodzeniem studia filmowe. Niebawem światło dzienne ujrzy komiks Marcina pt."Dym". W publikacji pojawi się m.in.... wywiad graficzny z Pablopavo.

- Żadem mój komiks nie powstałby, gdyby nie muzyka. Bardzo dużo słucham i czerpię stamtąd inspiracji. Sztuka napędza sztukę - przyznaje i opowiada w audycji o swojej współpracy z Pablopavo.

***

W konkursie "Talenty Trójki" biorą udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy - studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody pieniężne (10 tys. zł dla laureata, po 3 tys. zł dla dwóch finalistów) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Kandydatury można zgłaszać od 16 marca do 30 kwietnia br. Spośród nadesłanych prac, jury zakwalifikuje do finału dziewięciu młodych twórców (po trzech w każdej kategorii). Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędzie się 20 czerwca 2016 roku w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Więcej informacji na stronie: talenty.polskieradio.pl>>>

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Michał Nogaś
Gość: Marcin Podolec (finalista "Talentów Trójki")
Data emisji: 22.03.2016
Godzina emisji: 10.35

fbi/mk

Czytaj także

Jurorzy Talentów Trójki opowiadają o konkursie i jego dotychczasowych laureatach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 12:46
Barbara Marcinik, Ryszard Jaźwiński i Agnieszka Obszańska to dziennikarze Programu 3, którzy zasiadają w jury Trójkowego konkursu. W audycji "Do południa" opowiadają o jego poprzednich edycjach i artystach, którzy zwyciężyli w kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.
rozwiń zwiń