Eric Weiner tłumaczy, skąd biorą się ludzie genialni

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:20
- Widzimy geniuszy jako spadające gwiazdy, które wydają nam się niezwykłe i piękne. Ale nie możemy nic zrobić, żeby znowu się pojawiły - przekonuje Eric Weiner, który zgłębia tajemnice geniuszy i samego geniuszu.
Audio
  • Katarzyna Borowiecka rozmawia z Ericiem Weinerem, autorem książki "Genialni. W pogoni za tajemnicą geniuszu" (Do południa/Trójka)
Eric Weiner pisze w swojej książce m.in. o Michale Aniele, autorze słynnych fresków w kaplicy Sykstyńskiej. Na zdjęciu fragment Stworzenia Adama autorstwa Michała Anioła
Eric Weiner pisze w swojej książce m.in. o Michale Aniele, autorze słynnych fresków w kaplicy Sykstyńskiej. Na zdjęciu fragment "Stworzenia Adama" autorstwa Michała AniołaFoto: Wikimedia Commons (domena publiczna)

Eric Weiner to amerykański dziennikarz, reporter i korespondent National Public Radio. W Polsce właśnie ukazała się jego trzecia książka - "Genialni. W pogoni za tajemnicą geniuszu". Amerykanin wyrusza w podróż śladami geniuszu, przybywa tam, gdzie żyło wyjątkowo dużo ludzi genialnych, utalentowanych i kreatywnych, i zastanawia się, dlaczego skupiska geniuszu pojawiały się tylko w niektórych miejscach i w konkretnym czasie określanym później mianem "złotego wieku". Czytelnik odwiedza więc m.in. Ateny, Florencję, Edynburg czy Dolinę Krzemową.

- Interesuje mnie, jak ludzie w różnych kulturach widzą te same sprawy - mówi w "Do południa" i odpowiada na pytanie, gdzie może narodzić się kolejny geniusz. Zdradza też, z którą z wielkich postaci chciałby się osobiście spotkać.

***

Tytuł audycji: Do południa    
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Eric Weiner (pisarz, dziennikarz)
Data emisji: 6.04.2016  
Godzina emisji: 10.17

mat. prasowe/fbi/mp

Czytaj także

Dziecięce gwiazdy w dorosłym kinie

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 11:04
- Czasem dziecięcy aktorzy grają w filmach, których długo jeszcze nie będą mogli obejrzeć - mówi dziennikarka Trójki Katarzyna Borowiecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo i świat warszawskiego kabaretu sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 13:00
- Nie mamy dokumentacji pierwszych występów Bodo. Wtedy debiutantów lekceważono - przyznaje Anna Mieszkowska, autorka książki "Bodo wśród gwiazd", która właśnie się ukazuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humor i wizualne fajerwerki od Tadeusza Baranowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 16:30
Smok Diplodok i Lord Hokus Pokus, Profesorek Nerwosolek i Entomologia Motylkowska, Kudłaczek i Bąbelek, Orient Men, wódz indiański opowiadający (nie do końca) dowcip o gąsce Balbince...
rozwiń zwiń