X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekstremalna wyprawa po rekord świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 11:25
W marcu padł nietypowy rekord świata związany z alpinizmem i nurkowaniem jednocześnie. Marcel Korkuś - polski płetwonurek - wraz ze swoim zespołem postanowił pobić rekord świata w nurkowaniu wysokogórskim.
Audio
  • Gość Pawła Drozda o pobiciu rekordu świata w nurkowaniu wysokogórskim (Do południa/Trójka)
Marcel Korkuś i jego ekipa po pobiciu rekordu świata
Marcel Korkuś i jego ekipa po pobiciu rekordu świataFoto: Cazadero Diving Expedition 2016

Najpierw trzeba było wytypować miejsce - wybór padł na odludną cześć argentyńskich Andów i jezioro położone na brzegu jednego z mało znanych wulkanów. Wysokość, na której znajdowało się owo jezioro, to niemal dokładnie 6 tys. metrów. Przygotowania do wyprawy trwały dwa lata. - Jedyna informacja, jaką dysponowałem, to zdjęcie satelitarne pokazujące ten zbiornik - opowiada nurek.


Dotychczas na wysokości powyżej 5500 m n.p.m. nurkowało sześć osób na świecie, wyczyn ten należy do najbardziej ekstremalnych. Z powodu szybkiego przyrostu ciśnienia pomiędzy atmosferą a środowiskiem podwodnym jest niebezpieczne i zwiększa ryzyko wystąpienia u nurka choroby dekompresyjnej.

W jaki sposób odbyły się przygotowania do bicia rekordu? Czy samo bicie rekordu przebiegło gładko? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Marcel Korkuś (płetwonurek)
Data emisji: 28.04.2016
Godzina emisji: 9.45

mp/mk

Czytaj także

Børge Ousland - samotność polarnika

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 11:31
- By osiągnąć stan harmonii wewnętrznej na wyprawie, potrzebne są dwa, trzy tygodnie bycia w drodze - opowiada Børge Ousland, norweski polarnik, fotograf i pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak podsłuchiwać papugi w peruwiańskiej dżungli?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 12:29
- Fascynują mnie zachowania społeczne papug. One są elitą intelektualną ptasiego świata - mówi Izabela Dłużyk, która wybiera się do Peru, żeby nagrywać te zwierzęta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filipiny - poznaj kraj, którego nie da się poznać

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 12:58
Tomasz Owsiany wśród Filipińczyków spędził osiem miesięcy. Cały czas towarzyszyła mu zasada: wszystkie przyzwyczajenia zostają na lotnisku.
rozwiń zwiń