Amazonia - piekielne piękno. Rafał Kośnik o wyprawie życia

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:00
- Połknąłem bakcyla przyrodniczego. Amazonia była moim największym marzeniem, tam znajduje się 20 proc. fauny i flory z całej kuli ziemskiej - mówi Rafał Kośnik: mąż, ojciec oraz współautor książki "Amazonia. Piekielne piękno".
Audio
  • Amazonia - piekielne piękno. Rafał Kośnik o wyprawie życia (Do południa/Trójka)
Miłość do przyrody zaszczepiła w Rafale Kośniku babcia...
Miłość do przyrody zaszczepiła w Rafale Kośniku babcia... Foto: Rafał Kośnik

Czytanie książek o świecie, zdobywcach i eksploratorach poszerza horyzonty. Udowadniamy to w audycji "Do południa". Jeśli dodać do tego kontakt z globtroterami podczas podróżniczych festiwali, wtedy perspektywa widzenia tego, co nas otacza, poszerza się jeszcze bardziej.


A gdy wmiesza się w to głębokie przekonanie, że rzucenie się w wir nieznanego jest niezbędne do życia, wtedy rozpoczyna się przygoda, na przykład w Amazonii... O ekscytującej wyprawie w ten rejon świata opowiada gość Pawła Drozda. Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Data emisji: 19.05.2016
Godzina emisji: 9.18

fbi/mp


Czytaj także

Fascynujące podróże blisko domu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 12:01
- Jestem antytezą podróżnika - opowiada Pawłowi Drozdowi Łukasz Długowski, dziennikarz, pisarz, autor książki "Mikrowyprawy w wielkim mieście" i... podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Intensywne życie wschodnich sąsiadów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 11:07
- Tęsknię za Rosją, to bardzo ciekawi ludzie, bardzo fajni. Ja ich lubię i rozumiem. W Rosji jest intensywniejsze i ciekawsze życie niż w Polsce - przekonuje Wacław Radziwinowicz, dziennikarz i wieloletni korespondent w Moskwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mozambik: piękny kraj, ale nie raj

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 15:11
- Mozambik przechodzi przez etap podnoszenia się z wojny - najpierw kolonialnej, później domowej. Próbuje nadgonić stracony czas, a są to prawie trzy dekady - mówi Iza Klementowska, autorka książki "Szkielet białego słonia".
rozwiń zwiń