"Neponset" - niepublikowana powieść Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 13:45
- To książka, która rodzi się w momencie trudnej decyzji, takiej nieodwołalnej, która coś na zawsze kończy i nie wiadomo, czy coś w ogóle zaczyna - mówi o wydanej właśnie powieści pt. "Neponset" Agnieszki Osieckiej Karolina Felberg-Sendecka.
Audio
  • Rozmowa z Karoliną Felberg-Sendecką nt. książki "Neponset" - nowej, niepublikowanej dotąd powieści Agnieszki Osieckiej (Do południa/Trójka)
Bohaterka książki - Marta - mieszka w Cambridge w USA i sporo czasu spędza nad rzeką, którą uwielbia. Na zdjęciu fragment okładki książki pt. Neponset Agnieszki Osieckiej.
Bohaterka książki - Marta - mieszka w Cambridge w USA i sporo czasu spędza nad rzeką, którą uwielbia. Na zdjęciu fragment okładki książki pt. "Neponset" Agnieszki Osieckiej.Foto: mat. promocyjne

"Neponset" to niedokończona powieść Agnieszki Osieckiej, preludium do zbioru opowiadań pt. "Biała bluzka". Powstała na przełomie lat. 70. i 80. - Agnieszka Osiecka tym się różni od innych artystek, że bardzo poważnie podchodzi w swoich tekstach do miłości. Nie infantylizuje tego tematu, nie cukrzy, nie słodzi, nie robi z tego zabawki - mówi badaczka i edytorka twórczości zmarłej w 1997 roku poetki i pisarki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji nt. powieści "Neponset" - książki o wielkiej samotności, która powstawała, gdy Agnieszka Osiecka podejmowała ważną dla siebie decyzję. Z rozmowy dowiadujemy się też, dlaczego pewna część twórczości poetki nigdy nie ujrzy światła dziennego...

***

Tytuł audycji: Do południa    
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Karolina Felberg-Sendecka (badaczka i edytorka twórczości Agnieszki Osieckiej)
Data emisji: 1.06.2016  
Godzina emisji: 10.14

fbi/mk

Czytaj także

"Nie taka dziewczyna" - debiut skandalistki Leny Dunham

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 14:00
"Nie taka dziewczyna" - ta książka od początku była przez wielu bardzo wyczekiwana. Debiutująca Lena Dunham zainkasowała za jej napisanie 4 mln dolarów zaliczki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oszczędna forma "Młodości" Paolo Sorrentino

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 11:55
To książka, na podstawie której powstał film nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Na jej kartach przyjaźń, pożądanie, sztuka i przygoda dwóch przyjaciół, którzy walczą z przemijającym czasem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Listy niezapomniane, czyli świadectwo emocji

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 15:13
- To listy, które są świadectwem jakiegoś ważnego wydarzenia albo emocji - mówi Katarzyna Borowiecka o drugim tomie książki "Listy Niezapomniane".
rozwiń zwiń