Jak dopłynąć jachtem najdalej na południe?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:00
- Gdy tam byliśmy, to mieliśmy poczucie, że jesteśmy na końcu świata, gdzie mało kto dopływa - opowiadają Piotr Kuźniar i Krzysztof Jasica - z jachtu wyprawowego "Selma" - o rejsie, w ramach którego ich załoga pobiła rekord świata w żaglowym rejsie "najdalej na południe".
Audio
  • Goście Pawła Drozda o wyprawie "jak najdalej na południe" (Do południa/Trójka)
Wyprawa jachtu Selma
Wyprawa jachtu SelmaFoto: T Lopata SelmaExpeditions

Załoga "Selmy" dopłynęła do Zatoki Wielorybów na antarktycznym Morzu Rossa. Za nimi 80 dni na wodzie bez zawijania do portu w otoczeniu gór lodowych i pustki Antarktydy. Wyczyn bez precedensu.

Goście Pawła Drozda mówili m.in. o tym, kto był inspiracją dla wyprawy, jak kompletuje się załogę na taki rejs i jak 11 osób mieści się na 20 metrach jachtu. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Piotr Kuźniar i Krzysztof Jasica ("Selma Expeditions")
Data emisji: 16.06.2016
Godzina emisji: 10.16

mp

 

Czytaj także

Amazonia - piekielne piękno. Rafał Kośnik o wyprawie życia

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:00
- Połknąłem bakcyla przyrodniczego. Amazonia była moim największym marzeniem, tam znajduje się 20 proc. fauny i flory z całej kuli ziemskiej - mówi Rafał Kośnik: mąż, ojciec oraz współautor książki "Amazonia. Piekielne piękno".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak naprawdę wyglądają Chiny?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 13:30
- Dużo jest nowych pieśni, nawet z gatunku pop, które mówią o tym, jak Chiny są wspaniałe: mamy wspaniałą kolej, która szybko jedzie przez nasze wspaniałe pola, kraj rozwija się świetnie - cytuje Marcin Jacoby, autor książki pt. "Chiny bez makijażu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska od nietypowej strony

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 14:46
Jak smakuje lód z ekwadorskiego lodowca? Dlaczego problem braku wody pitnej łączy Peru, Ekwador i Kolumbię? Dlaczego kauczuk i złoto stają się przekleństwem Peru?
rozwiń zwiń