Grażyna Szapołowska o swojej płycie: wystarczy być sobą

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:27
- Nigdy nie sądziłam, że jestem w stanie ciekawie coś zaśpiewać. Skupiałam się na filmie i teatrze. Wydawało mi się, że aby dobrze śpiewać, to w głosie potrzebne są pewne wibracje, siła. Dopiero potem nauczyłam się, że wystarczy być sobą - mówiła Grażyna Szapołowska.
Audio
  • Grażyna Szapołowska o swojej płycie: wystarczy być sobą (Do południa/Trójka)
Grażyna Szapołowska
Grażyna SzapołowskaFoto: PAP/Leszek Szymański

W audycji "Do południa" Grażyna Szapołowska opowiedziała Markowi Niedźwieckiemu o swojej nowej płycie pt. "Kochaj mnie". Do tej pory artystka znana była głównie z ról filmowych i teatralnych. Śpiewała przy okazji festiwali i na specjalne zaproszenia. Inspiracją do wydania albumu były spotkania z licznymi fanami i ich pytania o nagranie płyty.


W Trójce Grażyna Szapołowska opowiedziała o kilku ważnych dla niej piosenkach z albumu oraz o osobach, bez których płyta zapewne nie mogłaby powstać. Tłumaczyła też, jak namówiła swoją wnuczkę Karolinę do zaśpiewania jednej z piosenek na płycie. - Najpierw starałam się ją przekupić. Nie podobała jej się ta piosenka - wspomina artystka. Jak zatem ostatecznie doszło do tego, że słyszymy na płycie głos wnuczki Grażyny Szapołowskiej? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Grażyna Szapołowska
Data emisji: 6.2.2017
Godzina emisji:
10.24

mat. prasowe/fbi/mk

Czytaj także

Mietek Szcześniak: to jedna z najtrudniejszych moich płyt

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 14:27
Na rynku ukazał się właśnie krążek "Nierówni", który zawiera utwory oparte na tekstach księdza Jana Twardowskiego. O pomyśle na płytę i jej nagrywaniu Mietek Szcześniak opowiedział Markowi Niedźwieckiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dyjak o muzyce i ulubionych poetach

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 15:39
Najnowsza płyta Marka Dyjaka "Pierwszy Śnieg" to zapowiedź powrotu do jego korzeni, do pięknej poezji i ważnych tekstów.
rozwiń zwiń