Piotr Bukartyk o tym, kiedy smutek wychodzi na dobre

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 15:00
- Podobno kiedy jestem smutny, refleksyjny i zamyślony, to bardziej zaspokajam oczekiwania swojego naturalnego balladowego elektoratu - mówił Piotr Bukartyk.
Audio
  • Piotr Bukartyk o tym, kiedy smutek wychodzi na dobre (Do południa/Trójka)
Piotr Bukartyk i Piotr Baron
Piotr Bukartyk i Piotr BaronFoto: Polskie Radio

Piotr Bukartyk opowiedział Piotrowi Baronowi i słuchaczom o swojej nowej płycie pt. "O zgubnym wpływie wyższych uczuć". Na krążku w większości znalazły się piosenki przygotowywane specjalnie na Trójkowe, piątkowe spotkania z Wojciechem Mannem.

- To był jedyny sposób, żeby zmusić się do pracy. Piszę piosenki do wielu lat, ale przez poprzednie lata pisałem cztery w ciągu roku, a od początku tych cyklicznych spotkań piszę dodatkowo około czterdziestu rocznie - przyznał.

Okazuje się też, że wszystkim wychodzi na dobre nieobecność Piotra Bukartyka podczas produkcji płyt. Dlaczego? Artysta mówił o tym w audycji. Wspominał również swoją maturę, która musiała być traumatycznym przeżyciem...

Okładka płyty Piotra Bukartyka Okładka płyty Piotra Bukartyka

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Piotr Baron
Gość: Piotr Bukartyk
Data emisji: 4.05.2017
Godzina emisji: 10.15

fbi/ei

Czytaj także

Piotr Bukartyk: przychodzę z gotowością wyjścia na idiotę

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 16:15
- Na początku naszych spotkań z Wojciechem Mannem było strasznie, ale ponieważ wiemy, że słuchaczom sprawia to przyjemność, to przychodzę z gotowością wyjścia na idiotę - mówi Piotr Bukartyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Bukartyk: czuję się balladzistą smęcącym

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 11:10
- To jest płyta rozliczeniowa na swój sposób. Chciałem skupić się na ważniejszych sprawach niż doraźność. Piosenki na tej płycie to historie męsko-damskie - mówi o swoim nowym krążku Piotr Bukartyk.
rozwiń zwiń