Irena Santor wyróżniona. "Estrada to wielka sztuka"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 15:50
- Główną dla mnie wartością tego tytułu jest to, że estrada, to pojęcie, ten zawód, że to zostało uhonorowane i przyjęte na salony - mówiła w Trójce Irena Santor, która jako pierwsza polska artystka z dziedziny muzyki rozrywkowej została uhonorowana tytułem doktora honoris causa.
Audio
  • Irena Santor wyróżniona. "Estrada to wielka sztuka" (Do południa/ Trójka)
Irena Santor odebrała tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi podczas uroczystego posiedzenia senatu uczelni
Irena Santor odebrała tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi podczas uroczystego posiedzenia senatu uczelniFoto: PAP/Marek Kliński

Wokalistka najwyższą akademicką godność odebrała 31.05 podczas uroczystości w Akademii Muzycznej w Łodzi. - Zwykło się mówić, że muzyka estradowa to coś takiego, co każdy może robić. Jeden zatańczy, drugi zaśpiewa, publiczności się spodoba. Tymczasem estrada to wielka i różnorodna sztuka. Trzeba umieć wiele rzeczy, jeżeli się chce być na estradzie zawodowcem. I to zostało wczoraj dostrzeżone - mówiła w Trójce artystka.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Irena Santor opowiadała m.in. o cechach dobrego akompaniatora, o tym, kiedy muzyka jest prawdziwa i czego - w odbiorze muzyki - powinna uczyć się publiczność.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Piotr Metz
Gość: Irena Santor (wokalistka)
Data emisji: 1.06.2017
Godzina emisji: 10.40

ei/fbi

Czytaj także

Dobra na wszystko i... Piosenka wg Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 07:32
- Piosenka to przekaz wielokodowy i wielotworzywowy. Mamy tekst, muzykę, aranżację, wykonawcę i miejsce wykonania, co jest bardzo ważnym elementem i stanowi o tym, że funkcjonuje ona tak, a nie inaczej - mówił Wojciech Młynarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sierżant Pieprz to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny album w historii muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 16:09
- W świecie muzycznym można liczyć czas do Sierżanta Pieprza i po nim - uważa Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.
rozwiń zwiń