X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Irena Santor wyróżniona. "Estrada to wielka sztuka"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 15:50
- Główną dla mnie wartością tego tytułu jest to, że estrada, to pojęcie, ten zawód, że to zostało uhonorowane i przyjęte na salony - mówiła w Trójce Irena Santor, która jako pierwsza polska artystka z dziedziny muzyki rozrywkowej została uhonorowana tytułem doktora honoris causa.
Audio
  • Irena Santor wyróżniona. "Estrada to wielka sztuka" (Do południa/ Trójka)
Irena Santor odebrała tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi podczas uroczystego posiedzenia senatu uczelni
Irena Santor odebrała tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi podczas uroczystego posiedzenia senatu uczelniFoto: PAP/Marek Kliński

Wokalistka najwyższą akademicką godność odebrała 31.05 podczas uroczystości w Akademii Muzycznej w Łodzi. - Zwykło się mówić, że muzyka estradowa to coś takiego, co każdy może robić. Jeden zatańczy, drugi zaśpiewa, publiczności się spodoba. Tymczasem estrada to wielka i różnorodna sztuka. Trzeba umieć wiele rzeczy, jeżeli się chce być na estradzie zawodowcem. I to zostało wczoraj dostrzeżone - mówiła w Trójce artystka.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Irena Santor opowiadała m.in. o cechach dobrego akompaniatora, o tym, kiedy muzyka jest prawdziwa i czego - w odbiorze muzyki - powinna uczyć się publiczność.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Piotr Metz
Gość: Irena Santor (wokalistka)
Data emisji: 1.06.2017
Godzina emisji: 10.40

ei/fbi

Czytaj także

Dobra na wszystko i... Piosenka wg Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 07:32
- Piosenka to przekaz wielokodowy i wielotworzywowy. Mamy tekst, muzykę, aranżację, wykonawcę i miejsce wykonania, co jest bardzo ważnym elementem i stanowi o tym, że funkcjonuje ona tak, a nie inaczej - mówił Wojciech Młynarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sierżant Pieprz to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny album w historii muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 16:09
- W świecie muzycznym można liczyć czas do Sierżanta Pieprza i po nim - uważa Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.
rozwiń zwiń