X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Musical "Zwierzęca zajadłość" na Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 17:30
- To było niesamowite wyzwanie. Wiersze Stanisława Barańczaka są właściwie piosenkami - mówi Tomasz Man, reżyser sztuki. 
Audio
  • Baszka Marcinik i Tomasz Man rozmawiają o "Zwierzęcej zajadłości" Stanisława Barańczaka (Do południa/Trójka)
Tomasz Man
Tomasz ManFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sandra Szwarc 1200.jpg
"Supernova Live" - rap opera walczy o laury

"Zwierzęca zajadłość" Stanisława Barańczaka to pierwszy musical powstały na "Scenie teatralnej Trójki". Jest drugim słuchowiskiem STT biorącym udział w konkursie trwającego w Sopocie Festiwalu "Dwa Teatry". O zwycięstwo walczy także "Supernova Live" Sandry Szwarc. 

Jak przyznaje Baszka Marcinik, powstanie musicalu było wspólnym pomysłem. - Postanowiliśmy zrealizować coś, czego jeszcze nie było w Teatrze Polskiego Radia. Coś zaskakującego i zabawnego, a co nie jest komedią. Stanisław Barańczak - poeta, tłumacz - słynął z oszalałej wyobraźni i słowotwórczej inwencji. Pisał przezabawne krótkie teksty w cyklach "Zwierzęca zajadłość", "Zupełne zezwierzęcenie", "Biografioły" i "Geografioły". Na postawie "Zwierzęcej zajadłości" powstał pierwszy w historii STT musical, czyli rzecz od początku do końca zaśpiewana. Muzykę stworzył Sambor Dudziński. Wystąpili: Joanna Kulig, Wiktoria Gorodeckaja, Bartosz Porczyk, Kamil Dominiak - przypomina Baszka Marcinik. W przedstawieniu śpiewali i grali także Sambor Dudziński i reżyser. - To był rodzaj performansu - dodaje Tomasz Man. 

dwa teatry.jpg
Dwa Teatry 2017

<<<Dwa Teatry - więcej informacji w serwisie PolskieRadio.pl>>>

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji i zapraszamy na wtorkowy "Klub Trójki" także poświęcony Festiwalowi "Dwa Teatry". 

***

Festiwal "Dwa Teatry" to unikatowe w skali europejskiej przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne mediów publicznych. Najważniejszą częścią 17. edycji imprezy są - odbywające się od 19 do 21 czerwca w sopockim Multikinie - prezentacje 26 słuchowisk wyprodukowanych przez Polskie Radio i publiczne rozgłośnie regionalne, 13 spektakli Teatru Telewizji oraz 8 produkcji radiowych biorących udział w konkursie słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Konkursowe spektakle telewizyjne będą oceniane przez jury w składzie: Grażyna Barszczewska (przewodnicząca), Tomasz Man, Włodek Pawlik, Maciej Pieprzyca, Janusz Wiśniewski. W jury oceniającym słuchowiska znaleźli się: Joanna Bachura-Wojtasik, Krzysztof Gordon, Antoni Libera, Piotr Moss oraz Henryk Rozen.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Marek Niedźwiecki
Autorka relacji: Barbara Marcinik
Gość: Tomasz Man
Data emisji: 20.06.2017
Godzina emisji: 11.45

gs/mk

Czytaj także

XVII Festwial Dwa Teatry w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 15:00
To specjalne wydanie MBK nadajemy na dzień przed rozpoczęciem XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej - Dwa Teatry w Sopocie.
rozwiń zwiń