Jak pomóc choremu dziecku? Rozśmieszyć je!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 17:00
– Śmiech można stosować w dowolnej ilości i nie da się go przedawkować. To najtańszy lek – mówią goście audycji "Do południa", którzy na szpitalnych oddziałach dziecięcych wcielają się w postaci klownów i rozśmieszają ciężko chorych małych pacjentów.
Audio
  • Joanna Zawłocka i Radosław Chabowski o powiadają o działalności Fundacji "Czerwone Noski"(Do południa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wavebreakmedia/Shutterstock.com

 – Zakładając nosek, stajemy się pewną postacią. Ja staję się Walentyną Apsik. Dzięki temu mam siłę, by zetknąć się z ciężkimi przypadkami. Jako Asia rozpłakałabym się nad łóżkiem chorego dziecka, a jako Walentyna Apsik chętnie przytrzasnę sobie palec i zobaczę, jak to dziecko zwija się ze śmiechu – przyznaje Joanna Zawłocka z Fundacji "Czerwone Noski".

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z przedstawicielami fundacji, którzy opowiadają o jej działalności i dobroczynnym działaniu śmiechu. Mówią też o tym, dlaczego nie da się zostać klownem z przypadku i w jaki sposób można wesprzeć fundację, a tym samym ciężko chore dzieci przebywające na oddziałach polskich szpitali.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk 
Goście: Joanna Zawłocka i Radosław Chabowski (Fundacja "Czerwone Noski")
Data emisji: 12.09.2017 
Godzina emisji: 10.21

iwo/mk

Zobacz także

Czytaj także

Program "Tumbo pomaga" dla dzieci w żałobie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 11:00
- Jeśli pacjent umiera w hospicjum i pozostawia kilkuletnie dziecko, to my towarzyszymy temu dziecku do jego okresu dojrzałości - przekonuje Wioletta Bieszczad, psycholog z Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważny telefon, który pomaga rozładować trudne emocje

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 22:54
- Od maleńkości należy dziecko uczyć, by zwracało się do nas ze swoimi pozornie błahymi problemami, bo potem nie nauczymy nastolatka, że jesteśmy jego ostoją w trudnych chwilach - mówi Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
rozwiń zwiń