Agata Passent zaprasza na 20. Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 18:38
– Najwspanialsze jest to, że młodzi ludzie wciąż się interesują piosenkami Agnieszki Osieckiej i dają ogromną dozę wzruszeń publiczności, która składa się z czterech pokoleń – przyznaje Agata Passent.
Audio
  • Agata Passent zaprasza na 20. Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" (Do południa/Trójka)
Agata Passent
Agata Passent Foto: PAP/Leszek Szymański

Agata Passent Nowe aranżacje są bardzo mile widziane. Zawsze podkreślamy, że to nie jest konkurs karaoke, nie chodzi o to, żeby udawać, że jest się np. Krystyną Sienkiewicz

20. edycja Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", pod patronatem Trójki odbędzie się między 6 a 9 października. Wydarzenie po raz kolejny daje szansę młodym wokalistom, by zaprezentować swoją wrażliwość i talent w wieloetapowym, rozwijającym artystycznie przedsięwzięciu muzycznym. Rozmawiając z Agatą Passent Natalia Grzeszczyk dopytywała kogo wśród uczestników szukają jurorzy. – Szukają "Okularników". Chodzi o to, żeby rozumieć, co się czyta, rozumieć tekst, przefiltrować go przez siebie, odkryć w nim coś nowego – mówi Agata Passent. Gość "Do południa" nie ukrywa, że staje się to coraz trudniejsze, bo mamy coraz mniej czasu na czytania i na poezję. 

Prezes Fundacji Okularnicy mówiąc o poprzednich edycjach festiwalu oceniała, że młodzi ludzie bali się brać na warsztat te najbardziej "ośpiewane" piosenki Agnieszki Osieckiej i szukali czegoś, żeby jurorów zaskoczyć. – Wygrzebali piosenkę z czasów teatru STS czy piosenki jeszcze nie nagrane. Unikali bardzo znanego repertuaru śpiewanego przez Seweryna Krajewskiego czy Marylę Rodowicz – przyznaje. 


plakat_osiecka_tylko konkurs 1200.jpg
Jubileuszowy Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej"

Co wyróżnia tegoroczną edycję konkursu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym Agata Passent opowiadała także o swojej miłości do psów i gorącym uczuciu do kotów, jakie żywiła Agnieszka Osiecka.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość: Agata Passent (prezes Fundacji Okularnicy, córka Agnieszki Osieckiej)
Data emisji: 3.10.2017
Godzina emisji: 11.12

gs/ml/ab

Czytaj także

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel o płycie "Wybrane"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:00
- Nula dokonała trafnego wyboru, bo stworzyła jednolity, bardzo poetycki klimat w tych piosenkach. To fajnie działa, bo płyta "Wybrane" ma bardzo spokojny charakter. Nikt się z nikim nie ściga, nikt nikogo nie pogania - ocenia Janusz Strobel.   
rozwiń zwiń