X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Passent zaprasza na 20. Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 18:38
– Najwspanialsze jest to, że młodzi ludzie wciąż się interesują piosenkami Agnieszki Osieckiej i dają ogromną dozę wzruszeń publiczności, która składa się z czterech pokoleń – przyznaje Agata Passent.
Audio
  • Agata Passent zaprasza na 20. Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" (Do południa/Trójka)
Agata Passent
Agata Passent Foto: PAP/Leszek Szymański

Agata Passent Nowe aranżacje są bardzo mile widziane. Zawsze podkreślamy, że to nie jest konkurs karaoke, nie chodzi o to, żeby udawać, że jest się np. Krystyną Sienkiewicz

20. edycja Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", pod patronatem Trójki odbędzie się między 6 a 9 października. Wydarzenie po raz kolejny daje szansę młodym wokalistom, by zaprezentować swoją wrażliwość i talent w wieloetapowym, rozwijającym artystycznie przedsięwzięciu muzycznym. Rozmawiając z Agatą Passent Natalia Grzeszczyk dopytywała kogo wśród uczestników szukają jurorzy. – Szukają "Okularników". Chodzi o to, żeby rozumieć, co się czyta, rozumieć tekst, przefiltrować go przez siebie, odkryć w nim coś nowego – mówi Agata Passent. Gość "Do południa" nie ukrywa, że staje się to coraz trudniejsze, bo mamy coraz mniej czasu na czytania i na poezję. 

Prezes Fundacji Okularnicy mówiąc o poprzednich edycjach festiwalu oceniała, że młodzi ludzie bali się brać na warsztat te najbardziej "ośpiewane" piosenki Agnieszki Osieckiej i szukali czegoś, żeby jurorów zaskoczyć. – Wygrzebali piosenkę z czasów teatru STS czy piosenki jeszcze nie nagrane. Unikali bardzo znanego repertuaru śpiewanego przez Seweryna Krajewskiego czy Marylę Rodowicz – przyznaje. 


plakat_osiecka_tylko konkurs 1200.jpg
Jubileuszowy Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej"

Co wyróżnia tegoroczną edycję konkursu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym Agata Passent opowiadała także o swojej miłości do psów i gorącym uczuciu do kotów, jakie żywiła Agnieszka Osiecka.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość: Agata Passent (prezes Fundacji Okularnicy, córka Agnieszki Osieckiej)
Data emisji: 3.10.2017
Godzina emisji: 11.12

gs/ml/ab

Czytaj także

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel o płycie "Wybrane"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:00
- Nula dokonała trafnego wyboru, bo stworzyła jednolity, bardzo poetycki klimat w tych piosenkach. To fajnie działa, bo płyta "Wybrane" ma bardzo spokojny charakter. Nikt się z nikim nie ściga, nikt nikogo nie pogania - ocenia Janusz Strobel.   
rozwiń zwiń