Leszek Możdżer: trzeba wypiąć się z systemu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 12:54
– Szukam prawdy i piękna. Jak to się robi? Nie ma na to jednej recepty, dlatego cały czas szukam – tak o swojej twórczości mówi w audycji "Do południa" pianista jazzowy i kompozytor Leszek Możdżer.
Audio
  • Leszek Możdżer: trzeba wypiąć się systemu (Do południa/Trójka)
Leszek Możdżer i Marek Niedźwiecki
Leszek Możdżer i Marek NiedźwieckiFoto: Agnieszka Stępień

Muzyk wziął udział w niezwykłym przedsięwzięciu. Wspólnie z orkiestrą Holland Baroque nagrał album "Earth Particles". Jak sam przyznaje, realizacja projektu wpisującego się w nurt muzyki historycznej kosztowała go "sporo emocji i pracy".

W rozmowie z Markiem Niedźwieckim artysta opowiada o "wariactwie nagrywania płyty", tajemnicach muzyki barokowej i konieczności… wypięcia się z systemu. Co dokładnie ma na myśli i jaki ma to związek z "podłączaniem się do Matki Ziemi"? By się tego dowiedzieć, wystarczy posłuchać dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Leszek Możdżer (pianista jazzowy, kompozytor, producent muzyczny oraz twórca muzyki filmowej)
Data emisji: 6.11.2017 
Godzina emisji: 11.29

iwo/ab

Czytaj także

Tomasz Stańko: muzyka improwizowana to wolność

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 12:51
Muzyk był gościem Marka Niedźwieckiego w sobotnie przedpołudnie. Tematem rozmowy z artystą była wydana niedawno płyta "December Avenue".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak: sampluję samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 13:00
– Tyle lat byłem samplowany przez hiphopowców i nie tylko, że na najnowszej płycie postanowiłem samplować samego siebie – mówi artysta, zapowiadając nowy album projektu Urbanator. 
rozwiń zwiń