X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak kolekcjonować sztukę, nie będąc milionerem?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 16:32
– Można poczuć się jak kolekcjoner bez konieczności wydawania dużych pieniędzy – podkreśliła w radiowej Trójce historyczka sztuki.
Audio
  • Jak kolekcjonować sztukę nie będąc milionerem? (Do południa/Trójka)
Od czego zacząć nasza kolekcję dzieł sztuki?
Od czego zacząć nasza kolekcję dzieł sztuki?Foto: Sergey Nivens/shutterstock.com/cc

Jak powiedziała Natalia Cetera z Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej, najlepiej zacząć od wizyty w galeriach sztuki. Wskazała, że warto również zerknąć na stronę Towarzystwa i MSN. Poleciła, by w wolnym czasie przejrzeć katalogi aukcyjne.

– Wiele osób mówi: nie znam się na sztuce, co ja będę kolekcjonował? Nie chodzi o to, by się znać, bo kupujemy sercem. Chodzi o to, by wybrać rzecz, która do nas przemawia. To nie musi być obraz za 7 czy 12 tys. zł. Jeśli kupujemy pierwszą pracę, warto wybrać tak, by - mówiąc dosadnie - nie było nam żal wydanych pieniędzy – zaznaczyła.

Czy każdy obiekt artystyczny zyskuje z czasem na wartości? Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania, w którym Natalia Cetera zaprosiła także na świąteczny kiermasz, który odbędzie się w sobotę (9.12) w Warszawie.

***

Audycja: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Natalia Cetera (historyczka sztuki, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej)
Data: 7.12.2017
Godzina: 10.20

kk/mk

Czytaj także

Miliszkiewicz: kolekcjonerstwo to lekarstwo na stres

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 13:00
- Kolekcjonowanie to nie tylko doskonała inwestycja, ale i forma relaksu - mówił w Dwójce Janusz Miliszkiewicz, dziennikarz specjalizujący się w pisaniu o prywatnym kolekcjonerstwie.
rozwiń zwiń