Magda Umer: kiedy człowiek jest potrzebny, życie nabiera sensu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 15:00
– Naokoło jest tyle rzeczy, w których nie chcę uczestniczyć. Pragnę za to zanurzyć się w świecie piękna, mądrości i wrażliwości – przyznaje artystka i dodaje, że jeszcze nigdy w życiu tak intensywnie nie pracowała.
Audio
  • Magda Umer: kiedy człowiek jest potrzebny, życie nabiera sensu (Do południa/Trójka)
Magda Umer i Marek Niedźwiecki
Magda Umer i Marek NiedźwieckiFoto: Agnieszka Stępień/Polskie Radio

możdżer niedźwiecki 1200.jpg
Leszek Możdżer: trzeba wypiąć się z systemu

Opowiadając o powstaniu płyty "Kolędy", która jest zapisem świątecznego koncertu bożonarodzeniowego, Magda Umer podkreśliła, że w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, gdzie odbył się jej recital, panował niesamowity nastrój. – Wojtek Borkowski, które te wszystkie rzeczy wymyślił i zaaranżował, zagrał na fortepianie. Dzieciaki, urodzone w 2005 roku, śpiewały jak anioły i cudowna była młodziutka orkiestra, a przy nich ja – kobieta dwa lata przed siedemdziesiątką. Było to dla mnie niebywałe zdarzenie – wspomina artystka.

Rozmówczyni Marka Niedźwieckiego mówi, jak radzi sobie z tremą, która wciąż daje się jej we znaki, i opowiada o premierze spektaklu "Przybora na 102" przygotowanego razem z Kino Teatrem Mumio oraz próbach do sztuki poświęconej wydarzeniom marcowym.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Magda Umer (piosenkarka, scenarzystka, reżyser, autorka recitali),
Data emisji: 18.12.2017
Godzina emisji: 11.23

gs/mk

Czytaj także

Lidia Pospieszalska o kulisach powstania "Podróży na chmurze"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 13:00
Lidia Pospieszalska naprawdę długo kazała czekać swoim fanom na solowy album. Od ukazania się debiutanckiej płyty "Inaije" minęło przeszło 10 lat. Teraz czas, aby zagrać "Podróże na chmurze". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej osobista piosenka Jessie Ware

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 12:00
Utwór "Sam" pochodzi z trzeciego albumu artystki zatytułowanego "Glasshouse". Piosenka jest bardzo szczególna, nastrojowa i niezwykle ważna dla samej Jessie Ware.
rozwiń zwiń