Artur Gotz śpiewa piosenki Kabaretu Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 17:44
"Kabaret Starszych Panów - przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz" to najnowsza płyta artysty, który był gościem Natalii Grzeszczyk. Artysta opowiadał m.in. o powstaniu albumu.
Audio
  • Piosenki Starszych Panów w zupełnie odmienionym klimacie (Do południa/Trójka)
Artur Gotz i jego zespół podczas próby
Artur Gotz i jego zespół podczas próbyFoto: portal.polskieradio.pl

333 e moll 1200.jpg
Andrzej "e-moll" Kowalczyk: album "Zanim..." powstawał 10 lat

Artur Gotz od wielu lat inspiruje się twórczością Kabaretu Starszych Panów i śpiewa legendarne utwory Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

– Moje wcześniejsze płyty, napisane specjalnie dla mnie, utrzymane były w nurcie piosenki kabaretowej, satyrycznej. Wydaje mi się, że sięgając po najnowszy materiał, sięga się do korzeni, nie tylko moich, ale też naszych, polskich. To nie tylko piosenki wszech czasów, ale jedne z najpiękniejszych polskich utworów – mówi Artur Gotz. 

Czym wyróżnia się interpretacja utworów Kabaretu Starszych Panów przez Artura Gotza? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość: Artur Gotz
Data emisji: 27.02.2018
Godzina emisji: 10.27

kw/mk

Czytaj także

Budyń, Julek Tuwim i rock'n'roll

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 14:00
Budyń Julka Tuwima to wspólny projekt ludzi, którzy bardzo się polubili i postanowili stworzyć zespół grający muzykę dla dzieci, niekoniecznie oczywistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yannick Bovy o powstaniu "Love Swings" i współpracy z Mattem Duskiem

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 12:00
– Trudno mi napisać piosenkę o czymkolwiek. To, o czym piszę, musi być mi bliskie. "Valentine" została zaczerpnięta z mojego życia – przyznaje Yannick Bovy i dodaje, że utwór pochodzący z albumu  "Love Swings" jest hołdem dla jego ukochanej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej "e-moll" Kowalczyk: album "Zanim..." powstawał 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 12:00
– Trzeba sobie wymyślić cały scenariusz płyty i konsekwentnie pod to pisać teksty. Starać się, żeby muzycznie było ciekawie, różnorodnie – mówi Andrzej "e-moll" Kowalczyk, opowiadając o swojej najnowszej płycie-suicie.
rozwiń zwiń