"Nielegalny". Trevor Noah i jego wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 10:40
Gościem środowej audycji "Do południa" był Marcin Meller, który z Katarzyną Borowiecką rozmawiał o książce "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" Trevora Noaha.
Audio
  • Katarzyna Borowiecka i Marcin Meller rozmawiają o książce "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" (Do południa/Trójka)
Fragment okładki książki Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA Trevora Noaha.
Fragment okładki książki "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" Trevora Noaha.Foto: mat. prasowe

Okładka książki "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" Trevora Noaha Okładka książki "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" Trevora Noaha

"Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" to wspomnienia znanego amerykańskiego satyryka, Trevora Noaha, który dorastał w trudnych warunkach w czasach apartheidu w Republice Południowej Afryki. – Autor książki to gospodarz jednego z głównych programów satyrycznych w USA, jest megagwiazdą. "Nielegalnym" był, bo urodził się w RPA z nielegalnego w tamtych czasach związku czarnoskórej kobiety i białego mężczyzny. Zaczynał jako komik, stand-uper, a następnie przeniósł się do Ameryki, gdzie zrobił oszałamiającą karierę – opowiada Marcin Meller.

Książka mówi o czasie, który Trevor Noah spędził w kraju, z którego pochodzi. Historia, dzięki talentowi komediowemu jej autora, choć ciężka, pełna trudnych wspomnień, utrzymana jest w stylu, który pozwala na łatwy odbiór. – On ma to socjologiczne podejście do rzeczywistości. Dostrzega drobiazgi, małe sytuacje, a następnie odchodzi od nich, by dokonać większej analizy – mówi gość audycji.

Obecnie planowana jest ekranizacja książki "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA". Więcej na ten temat w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Marcin Meller (dziennikarz)
Data emisji: 7.03.2018
Godzina emisji: 10.26

ml/mk

Czytaj także

"Niksy". Rzecz o duchach dawnej Skandynawii

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 11:00
Nathan Hill jest młodym pisarzem, którego debiutancka powieść "Niksy" zdobyła zarówno liczne nagrody, jak i rzesze fanów. O swojej książce rozmawiał z Katarzyną Borowiecką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osiedle Swoboda i inne galaktyki

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 19:00
– To, czego mi brakuje w moich komiksach, to muzyka. Jest widzialna na murach czy w rozmowach bohaterów, ale jej nie słychać. Uważam, że jest bardzo ważna dla moich historii. Każde pokolenie ma swoją ścieżkę dźwiękową – przekonuje Michał Śledziński, autor "Osiedla Swoboda"i "Na szybko spisane".
rozwiń zwiń