X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polepiony" wciąż aktualny? Fisz i Emade gośćmi Anny Gacek

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 11:15
Ostatnia płyta braci Waglewskich to kompilacja utworów, które znane już są fanom Fisza i Emade. Co sądzą o tym wydawnictwie autorzy projektu? 
Audio
Fisz i Emade w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej
Fisz i Emade w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

fisz_emade_1200.jpg
Alfabet Fisza, czyli Bartosz Waglewski gościem Hirka Wrony

"Numer 1" to wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, "stylu bla bla bla" – pierwszego etapu twórczości braci Waglewskich, czyli stricte hiphopowego okresu ich twórczości, który przyniósł takie albumy jak m.in.: "Polepiony", "Piątek 13", "Heavi Metal", "Zwierzę bez nogi".

To czas, kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90., kiedy to hip hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym. Jak muzycy czują się po powrocie do materiału sprzed lat? 

– To nasza historia. Ta płyta jest przy okazji świetnym pomysłem na trasę. Okazało się, że stare numery da się przearanżować. Jak dziś rapuje sobie "Polepionego", to okazuje się, że on wciąż jest aktualny, chociaż brzmi nieco inaczej – podkreśla Bartosz "Fisz" Waglewski.

– Gorzej jest z tekstami, w których Bartek rapuje czy śpiewa, że ma 22 lata – mówi z przymrużeniem oka Piotr "Emade" Waglewski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Anna Gacek
Goście: Bartosz "Fisz" Waglewski, Piotr "Emade" Waglewski (muzycy)
Data emisji: 10.05.2018
Godzina emisji: 11.15

mat. promocyjne/kw/mk

Czytaj także

Daria Zawiałow: gramy Młynarskiego ku pokrzepieniu serc

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:00
– Nie spodziewałam się, że moja wersja "Jeszcze w zielone gramy" zostanie tak odebrana. Ludzie, którzy nie znali mojej muzyki dzięki temu utworowi zaczęli słuchać także mojego autorskiego materiału – mówi Daria Zawiałow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerość, która zaprowadziła ją na szczyt. Najnowsza książka Amy Schumer

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 13:15
Aktorka komediowa i stand-uperka, która nie boi się mówić tego, co myśli. Ludzie pokochali ją właśnie za tę szczerość. Amy Schumer wydała właśnie najnowszą książkę, w której opowiada o kulisach sławy, ale zwykłych ludzkich problemach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska i muzyka pełna prawdziwych uczuć

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 12:00
– Jestem bardzo zadowolona z "Butterflies". Nie przesadzaliśmy z aranżacjami, ale jest tu bardzo dużo serca – opowiada o swojej nowej płycie Basia Trzetrzelewska.
rozwiń zwiń