"Polepiony" wciąż aktualny? Fisz i Emade gośćmi Anny Gacek

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 11:15
Ostatnia płyta braci Waglewskich to kompilacja utworów, które znane już są fanom Fisza i Emade. Co sądzą o tym wydawnictwie autorzy projektu? 
Audio
Fisz i Emade w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej
Fisz i Emade w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

fisz_emade_1200.jpg
Alfabet Fisza, czyli Bartosz Waglewski gościem Hirka Wrony

"Numer 1" to wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, "stylu bla bla bla" – pierwszego etapu twórczości braci Waglewskich, czyli stricte hiphopowego okresu ich twórczości, który przyniósł takie albumy jak m.in.: "Polepiony", "Piątek 13", "Heavi Metal", "Zwierzę bez nogi".

To czas, kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90., kiedy to hip hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym. Jak muzycy czują się po powrocie do materiału sprzed lat? 

– To nasza historia. Ta płyta jest przy okazji świetnym pomysłem na trasę. Okazało się, że stare numery da się przearanżować. Jak dziś rapuje sobie "Polepionego", to okazuje się, że on wciąż jest aktualny, chociaż brzmi nieco inaczej – podkreśla Bartosz "Fisz" Waglewski.

– Gorzej jest z tekstami, w których Bartek rapuje czy śpiewa, że ma 22 lata – mówi z przymrużeniem oka Piotr "Emade" Waglewski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Anna Gacek
Goście: Bartosz "Fisz" Waglewski, Piotr "Emade" Waglewski (muzycy)
Data emisji: 10.05.2018
Godzina emisji: 11.15

mat. promocyjne/kw/mk

Czytaj także

Daria Zawiałow: gramy Młynarskiego ku pokrzepieniu serc

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:00
– Nie spodziewałam się, że moja wersja "Jeszcze w zielone gramy" zostanie tak odebrana. Ludzie, którzy nie znali mojej muzyki dzięki temu utworowi zaczęli słuchać także mojego autorskiego materiału – mówi Daria Zawiałow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerość, która zaprowadziła ją na szczyt. Najnowsza książka Amy Schumer

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 13:15
Aktorka komediowa i stand-uperka, która nie boi się mówić tego, co myśli. Ludzie pokochali ją właśnie za tę szczerość. Amy Schumer wydała właśnie najnowszą książkę, w której opowiada o kulisach sławy, ale zwykłych ludzkich problemach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska i muzyka pełna prawdziwych uczuć

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 12:00
– Jestem bardzo zadowolona z "Butterflies". Nie przesadzaliśmy z aranżacjami, ale jest tu bardzo dużo serca – opowiada o swojej nowej płycie Basia Trzetrzelewska.
rozwiń zwiń