Jan Borysewicz: chcieliśmy znów poczuć tę energię

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 10:00
35 lat temu ukazał się debiutancki album Lady Pank. Trzy i pół dekady później muzycy tej formacji weszli do studia i z pomocą znakomitych gości zarejestrowali tę płytę na nowo. Jan Borysewicz, lider zespołu, rozmawiał o nowym wydawnictwie z Hirkiem Wroną.
Audio
  • Jan Borysewicz o wydanej z okazji 35-lecia debiutu płycie "LP1" (Do południa/Trójka)

Okładka płyty Lady Pank "LP1" Okładka płyty Lady Pank "LP1"

Debiutancki album Lady Pank jest jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka. Co skłoniło doświadczonych muzyków, by po tak długim czasie znów zmierzyć się z tym materiałem?

– Chcieliśmy uczcić 35 lat naszej działalności, wejść do studia i przeżyć tamtą sesję nagraniową jeszcze raz. Faktycznie, to było duże przeżycie, ponieważ okazało się, że te numery zostały wtedy nagrane z wielką ekspresją i energią. Trochę już zapomnieliśmy, jak się tak gra i postanowiłem, że kolejne nasze wydawnictwo będzie właśnie powrotem do tamtych emocji – opowiada Jan Borysewicz.

Co jeszcze przygotowali dla swoich fanów muzycy Lady Pank? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Hirek Wrona
Gość: Jan Borysewicz (gitarzysta Lady Pank)
Data emisji: 19.06.2018
Godzina emisji: 9.10

ml/mk

Czytaj także

Jan Borysewicz o płycie "Zimowe graffiti 2"

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 15:30
– Święta są dla Polaków bardzo ważne. Uważam, że raz na jakiś czas powinniśmy nagrywać takie utwory – mówi Jan Borysewicz, który odwiedził studio Trójki, by opowiedzieć o albumie "Zimowe graffiti 2".
rozwiń zwiń