X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznaliśmy laureatów Gali Polskich Reportażystów 2018

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 12:00
W środę wieczorem poznaliśmy laureatów dorocznych konkursów reportażystów radiowych: Melchiorów 2018, Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów.
Audio
  • Komu przyznano nagrody na Gali Polskich Reportażystów 2018? (Do południa/Trójka)
Gala Polskich Reportażystów 2018 - laureaci ubiegłorocznej edycji
Gala Polskich Reportażystów 2018 - laureaci ubiegłorocznej edycjiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Najważniejsze wyróżnienie przyznane w trakcie uroczystej Gali Reportażystów Polskich w studiu im. Witolda Lutosławskiego to Najlepszy Reportażysta Roku. Otrzymała je Dorota Jaśkiewicz-Łebek, niezależna reportażystka z Jeleniej Góry, za – jak to ujęło jury – "kunsztownie zbudowane i poruszające opowieści i artystach". – Nagroda jest ogromnym wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem. Kiedy dostaje się taki tytuł, to wstyd byłoby dać plamę w przyszłości – mówiła zaraz po wręczeniu sama laureatka.

W kategorii Premiera Roku jury przyznało dwie równorzędne nagrody Srebrnego Melchiora. Pierwsza dla Agnieszki Czyżewskiej-Jacqument z Polskiego Radia Lublin za dokument "Jestem Rózia". Druga przypadła niezależnym twórcom, Adamowi Bochińskiemu i Maciejowi Hameli, za opowieść o polskości w pasjonującym dokumencie pod tytułem "Bitwa pod Gortatem".

Tegoroczną laureatką Grand Prix KRRiT została Hanna Bogoryja-Zakrzewska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorka dokumentu "Koncert na dwa M – Muzyka i Marzenie". – Jestem bardzo zaskoczona tą nagrodą. To nie jest tak, że to zły reportaż, jestem z niego bardzo zadowolona. Jest to jednak temat niemodny. Opowiada o muzyku, który spełnia marzenia. To pozornie nudny temat. Jednak czaruje on i cieszę się, że oczarował jury – komentowała Hanna Bogoryja-Zakrzewska.


W kategorii Inspiracja Roku zwyciężyła Dagmara Drzazga z TVP Katowice za fascynujące i poetyckie przedstawienie świata ludzi sztuki. Konkurs młodych reportażystów im. Jacka Stwory wygrała Magdalena Świerczyńska-Dolot z Radia Gdańsk.

Wszyscy laureaci otrzymali statuetki Melchiorów i nagrody pieniężne, a laureatka konkursu im. Jacka Stwory będzie mogła, w ramach stypendium, zrealizować swój reportaż marzeń.

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Anna Gacek
Autorka materiału: Agnieszka Furtak-Bilnik
Data emisji: 15.11.2018
Godzina emisji:
10.19

ml/mk

Czytaj także

Duch Gór nadal czuwa nad Karkonoszami

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 19:00
Zaczęło się od znalezienia kostura z kryształem górskim w koronie podczas prac budowlanych pod przyszły pensjonat w Karpaczu w 2011 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dolina Marczakowa. Wieś, która zadziwiła cały region

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 18:45
Kiedyś było tak: w każdym gospodarstwie zwierzęta, pole do obrobienia, a wolny czas tylko w weekendy. Centralnym punktem spotkań były ławeczki na mleko przy każdym domu.
rozwiń zwiń